Eğitim

CAS Sınavla Öğrenci alacak

CAS Sınavla Öğrenci alacak

2020.01.15 00:00
| |
0
|
47506


Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017 yılında kurulan Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) tiyatro oyunları...
CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ (CAS) "OYUN ATÖLYESİ 2" İÇİN  SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAKTIR.
 
Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017 yılında kurulan Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) tiyatro oyunları sahnelenmesinin yanı sıra atölye çalışmalarına da devam ediyor.
 
Usta-çırak ilişkisini temel alan OYUN ATÖLYELERİ’nde bir yönetmen rehberliğinde oyun çalışılır. Eğitimin sonunda çalışılan oyun seyirci karşısına çıkar. Oyunun ihtiyaçlarına göre diksiyon, şan, dans, tiyatro tarihi, metin inceleme çalışmaları programa dahil edilir. Oyun çalışma sürecinde katılımcılar, rol çalışmanın yanı sıra tiyatronun dekor, kostüm, ışık, aksesuar vs. gibi tüm üretim alanlarında görev alır. OYUN ATÖLYELERİ aşamalı bir yapıdadır. Atölye aşamalarını geçmek sahne performansının yanı sıra ekip uyumu, prova devamlılığı, çalışma disiplini, ortak üretime katkı sağlamak gibi kriterleri yerine getirmekle ve geçiş sınavında yeterli olmakla mümkündür.
 
 
Daha önce oyunculuk eğitimi almış ve sahne deneyimi yaşamış olan 16 yaşından büyük  herkesin katılabileceği "OYUN ATÖLYESİ 2"ye 8 Şubat'ta sınavla öğrenci alınacaktır. Sınavda adaylardan kendi seçtikleri (bir komedi, bir dram) iki tirad oynamaları istenecektir. Ayrıca adayların şan ve dans düzeyleri değerlendirilecektir.
 
Arzu Gamze Kılınç yönetmenliğindeki, "OYUN ATÖLYESİ 2"nin dersleri toplam 192 saat ve 8 ay sürecektir. Oyun Atölyesi 2 hafta içi akşam ya da hafta sonu seçenekleriyle açılacaktır.
 
Cihangir Atölye Sahnesi'nde (CAS) Oyun Atölyesi'nin yanı sıra Kamera Oyunculuğu ve Temel Oyunculuk Atölyelerinde de sezon boyunca  kayıtlar devam edecektir.
 
 
Sınav Tarihi : 08 Şubat 2020
Sınav saati : 16.00
Sınav Yeri : CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ (CAS)
Başvuru ve bilgi için : 05322342781 www.cihangiratolyesahnesi.com

Anahtar Kelimeler: cas, cihangir atölye sahnesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir