Haber

Çapkının Düşü - Tiyatro Baht

Çapkının Düşü - Tiyatro Baht

2023.06.14 00:00
| |
0
|
3232


Baht Tiyatro'nun yapımcılığını üstlendiği, Onur ERBİLEN'in yazdığı ve yönettiği "Çapkının Düşü" oyunu 15 Haziran 2023....

ONUR ERBİLEN’DEN YENİ ÇAĞIN İNSANI ÜZERİNE FANTASTİK VE İRONİK BİR KOMEDİ; ÇAPKININ DÜŞÜ 
                         
Baht Tiyatro’nun yapımcılığını üstlendiği, Onur ERBİLEN’in yazdığı ve yönettiği “Çapkının Düşü” oyunu 15 Haziran 2023 Perşembe  Baba Sahne’de günü prömiyer yapmaya hazırlanıyor. 
 
Tek perde olarak sergilenecek olan komedi türündeki “Çapkının Düşü” oyununun yönetmen koltuğunda, aynı zamanda oyunun yazarı da olan ve “Ermişler Ya Da Günahkarlar”, “Köprüden Önce Son Çıkış”, “Hotel Erciyes Palas”, “Kör Baykuş”, “Escobar Funeral” oyunlarından bildiğimiz Onur ERBİLEN oturuyor.

Etkileyici performanslarıyla oyuncu kadrosunda; tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının tanınmış isimleri Ozan ÇOBANOĞLU ve Serdar YEĞİN yer alıyor.

Onur ERBİLEN; Çapkın ile eril dünyayı, modern insanın korkularını ve metropol yalnızlığını geleneksel Türk tiyatrosundan, resimden ve edebiyattan örnekleri ve ögeleri de kullanarak sahnede oluşturduğu büyülü bir gerçeklikle ortaya koyuyor. Erbilen, aynı zamanda yazarı da olduğu metni sahnelerken birçok sanat dalını kullanıyor ve gerçek ile düş, sanat ile yaşam, eril ve dişil arasında bir illüzyon oluşturuyor. Bazen fantastik bazen de komik olan bu sarmalda Çapkın, olmaktan korktuğu sanrılarına dönüşüyor. 
 
Ozan ÇOBANOĞLU ve Serdar YEĞİN göz dolduran oyunculuklarıyla “Çapkının Düşü” oyununda seyirciyi etkileyen performanslar sergiliyor. 
  
“Çağ dostum, yaşadığımız bu ölümcül çağ, yalnız sen değilsin ki!” 
 
İnsanı bencilleştiren ve yalnızlaştıran, bunun sonucunda da hastalıklı yaşamlara dönüştüren bu yeni çağda; En büyük dostumuz kim? Peki ya en büyük düşmanımız? En büyük dostumuz da düşmanımız da benliğimiz midir? 
 
Seyirci “Çapkının Düşü” oyunuyla; eril düşünceler, bencil yaşamlar ve empatiden yoksun ögelerle dolu bu yeni çağın yansıması olan Çapkın’ın üzerinden korkuları, yasakları, anlatamadıkları ve gerçekleri ile yüzleşiyor. 
 
Baht Tiyatro’nun yapımcılığını üstlendiği “Çapkının Düşü” oyunu 15  Haziran Perşembe günü İstanbul’da Baba Sahne’de yapacağı prömiyerin ardından 17 Haziran Cumartesi günü Besa Sahne’de ve 22 Haziran Perşembe günü Ankara MEB Şura Salonu’nda seyirci ile buluşacak. Oyun  daha sonra hem İstanbul’daki diğer sahnelerde hem de farklı illere gerçekleştirilecek turnelerle seyirciyle buluşacak.
 
“Çapkının Düşü” oyununun biletleri Biletix, Biletinial, ilgili gişeler ve fırsat sitelerinden alınabilir.
 
ÇAPKININ DÜŞÜ
Komedi / Tek Perde 80 Dk
Yazan & Yöneten: Onur ERBİLEN
Yapım Koordinatörü: Aziz Çoban
Dekor & Kostüm: Ahmet KARSLI
Işık: Ayşe Sedef AYTER
Dramaturgi: Ozan ÇOBANOĞLU & Yelda ÖZDEŞ
Yönetmen Yrd. : Kardelen GÖKTAŞ
Şarkı Söz & Müzik: Ersin Gürler AKAN
Afiş Tasarım: Su KÜÇÜKTEPEPINAR
Afiş Fotoğrafı: 124 Sanat
Kondüvit: Abdullah AKBAŞ
Terzi: Müzehher ERBEYİ
Asistanlar: Mirac ÇELEN – Hakkı Can EROL – Ayşe KESEROĞLU
 
Oynayanlar: Ozan ÇOBANOĞLU, Serdar YEĞİN
 
TİYATRO BAHT
 

Eril düşünceler, bencil yaşamlar ve empatiden yoksun bu yeni çağın en belirgin yansıması olan Çapkın, düşünde korkularından, yasaklarından, anlatamadıklarından kaçar. Öylesine yoğun, öylesine fantastik ve bir o kadar komik hallere düşer.
Bir sarmalın içinde bulur kendini ve kendi korkularına dönüşür.
En büyük dostumuz da düşmanımız da kendimizden başkası değildir.
 

 

Anahtar Kelimeler: Çapkının Düşü, Tiyatro Baht

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir