Haber

Büyük Yalnızlığa Devam

Büyük Yalnızlığa Devam

2024.02.18 00:00
| |
0
|
1340


Şarkı yazarı ve yorumcu Umut Adan 20 yıl İtalya’da yaşadıktan sonra,

"Büyük Yalnızlığa Devam"

Şarkı yazarı ve yorumcu Umut Adan 20 yıl İtalya’da yaşadıktan sonra, dünyanın bir orasında, bir burasında doldurduğu çuvalını boşaltarak yazdığı oyunu Büyük Yalnızlığa Devam ile izleyicinin karşısında. Bu sadece bir oyun mu, konser mi, performans mı yoksa hepsi mi?

Geçtiğimiz sene sahnelenen ilk on oyunun ardından Bitiyatro sahnesi için hazırlıklara başlayan Umut Adan, anlat-çal tekniği ile sahnelediği performansta ele aldığı temaları hem kendi şarkıları hem de dünyadan getirdiği örneklerle tamamlayarak yeni bir sanatsal kombinasyona yöneliyor.

Siyasetten, sanata, dünyanın dertlerinden ülkemizin tasalarına, tanıyıp sevdiği canlardan, dünyayı boşa yormuş insafsızlara kadar, olay ve insanları anlatıyor Umut Adan. Pasolini’nin dünyasını, Mahzuni’nin mızrabını, Neil Young’ın mızıkasını, De Andre’nin anarşisini,  Fikret Kızılok’un dehasını ‘songteller’ olarak kardeşçe paylaşıyor sahneden. ‘Büyük Yalnızlığa Devam’da komedi yaparım diyerek çıktığı yolda, kendisini gayet dinamik dramların ortasında bulma sıkıntısını,  bulunduğu sahneden karşısındaki seyirciye yayıyor.


23 Şubat 2024 Cuma akşamı saat 20:30'da Bisahne'de seyirciyle buluşacak  "Büyük Yalnızlığa Devam" oyununun biletleri tiyatrolar.com.tr'den ve Bisahne gişesinden temin edilebilir.

 

23 Şubat Cuma @20:30

Tek Perde / 60 dak.

BitiyatroBisahne  0212 244 02 47 / 0532 683 65 42

Tomtom Mah. Camcı Fevzi Sok. 34/A Beyoğlu, İstanbul

 

Anahtar Kelimeler: Büyük Yalnızlığa Devam, bitiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir