Haber

 Bitiyatro’dan yeni bir oyun:

Bitiyatro’dan yeni bir oyun: "Garsonların Birliği"

2020.01.21 00:00
| |
0
|
2512


Garsonlar merak ediyor, bütün bunlar nasıl bir tesadüf? Bitiyatro’dan yeni bir oyun

Garsonlar merak ediyor, bütün bunlar nasıl bir tesadüf? Bitiyatro’dan yeni bir oyun: “Garsonların Birliği”


Bitiyatro, repertuarına yeni bir oyun ekledi. Dünyayı ilginç bir restorandaki garsonların merakı ve başlarına gelenler üzerinden ele alan “Garsonların Birliği” 22 Ocak Çarşamba 20:30’da prömiyer yapacak!

Barış Yücedağ’ın yazıp yönettiği “Garsonların Birliği” dünyayı bir restorana sığdırarak hepimizin başına gelen, seyirci kaldığımız olayları iki meraklı garson üzerinden ele alırken aynı zamanda her an her yerde dayatılan iş, mesai ve çalışmak gibi kavramların sınırlarında geziniyor.

Bütün bunların Sorumlusu: Zaruret!

Laçin Ceylan ve Nihat İleri’nin sanat yönetmenliğini yaptığı 13. yaşını kutlamak üzere olan Bitiyatro, 22 Ocak Çarşamba 20:30’da prömiyer yapacak oyunları “Garsonların Birliği” ile dünyanın farklı bir prototipi olan, türlü talihsizlikler ve cazla dolu bir restoranı sahneye taşıyor. Yaşanan kazaların sürekli tesadüfe bağlandığı bu restoranda garsonlar, bu tesadüfleri ve nedenlerini merak edip kendiliğinden gelişen bir serüvenin rüzgarına kapılıyor.

Mahir Akgündoğdu ve Arda Kaptanlar’ın 80 dakika boyunca çeşitli rollere büründüğü Arda “Rojo” Özkan, Onur Güney Kumaş ve Yasin Soyöz’ün özgün besteleri ve canlı performanslarıyla renklendirdikleri “Garsonların Birliği”nin dekor tasarımını Emre Güngör, ışık ve ses tasarımını Özkan Barış Özdemir, sahne amirliğini Zeynel Orak, asistanlığını ise İlayda Bağlamaç ve Gamze Cankara yaptı. Oyunun afişini Elisa Balcı çizdi, fotoğraflarını Volkan Erkan çekti.

Herkese Bi’ Tiyatro!

 Bitiyatro, akışa kapılma tehlikesine ve klişeleşmeye karşı bir öz savunma gereksinimiyle kurulmuştur. Birincil amacı; oyuncuya, seçtiği tema doğrultusunda, düşüncenin egemenliğinde rahatça dolaşabileceği bir alan yaratarak, tiyatroda bilinmeyeni ve öngörülemeyeni araştırmaktır. Seçilen temayı – ya da metni – alışılagelmiş, garantici kalıpların dışında tutarak, söylenemeyenlerin birlikte canlandığı bir alana yolculuk etmektir.

Gelin bu yolculuğa birlikte çıkalım!

 
Detaylı bilgi ve iletişim için:

 Telefon:  0 212 244 02 47

E-Posta: biiyatrobisahne@yahoo.com

Adres:Tomtom Mah. Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sok. No:34/A   34433 Beyoğlu,İstanbul

http://www.bitiyatro.com

Anahtar Kelimeler: bi tiyatro, Garsonların Birliği

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir