Haber

"Böyledir Bizim Sevdamız" Ödül Aldı.

2019.12.26 00:00
| |
0
|
3284


“Böyledir Bizim Sevdamız” adlı müzikal oyunu, Eskişehir Sanat Derneği tarafından Yılın Tiyatro Oyunu ödülüne layık görüldü...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının bu sezon sahnelemeye başladığı “Böyledir Bizim Sevdamız” adlı müzikal oyunu, Eskişehir Sanat Derneği tarafından Yılın Tiyatro Oyunu ödülüne layık görüldü. 

Eskişehir Sanat Derneği yaklaşık 20 yıldır Eskişehir’de sanatsal üretimleri değerlendirip, teşvik etmeyi sürdürüyor. Her yılsonunda düzenlediği ödül töreni ile o yıl şehrin sanat hayatına katkı sunanları ödüllendiren Eskişehir Sanat Derneği, 2019 yılı ödüllerini geçtiğimiz akşam düzenlediği tören ile sahipleriyle buluşturuldu.

Eskişehir Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası işbirliği ile bu yıl sahnelenmeye başlanan ve sanatseverlerin tüm gösterimlerini kapalı gişe seyrettiği “Böyledir Bizim Sevdamız” adlı müzikal oyun, Eskişehir Sanat Derneği yönetimi tarafından ödüle değer görülerek onurlandırıldı. Ödülü almak üzere oyunun rejisini de gerçekleştiren Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ali Eyidoğan ve Eskişehir Senfoni Orkestrası Sanatçı Temsilcisi Nezih Dikicigiller sahneye birlikte çıktılar. Zülfü Livaneli’nin hayatı üzerinden Türkiye’nin yakın dönemine tanıklık eden müzikale gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ali Eyidoğan, anlamlı ödül dolayısıyla dernek yöneticilerine teşekkür ettiler. 

Eskişehir’de sanatın birçok alanında üretimde bulunan sanatçıların ve kurumsal yapıların ödüllendirildiği gecenin sonunda ödül sahipleri ve Sanat Derneği yöneticileri birlikte fotoğraf çektirdiler. 

Anahtar Kelimeler: böyledir bizim sevdamız, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir