Haber

Bilkent Tiyatrosu'nda

Bilkent Tiyatrosu'nda "4 by Tenn" 8 Aralıkta İzleyicisi ile buluşuyor

2023.12.07 00:00
| |
0
|
4872


Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu, sezona yeni oyunu "4 by Tenn" ile devam ediyor.

Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu, sezona yeni oyunu “4 by Tenn” ile devam ediyor. Yönetmenliğini Jason Hale’in üstlendiği oyun, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü birinci mezuniyet projesi olarak Bilkent MSSF Ana Sahne’de 8, 14, 15, 18, 19, 20 Aralık’ta saat 20.00’de sahnelenecek.

Amerikan tiyatrosunun en önemli yazarlarından Tennessee Williams’ın 4 kısa oyunundan oluşan prodüksiyonda Pembe Yatak Odası, Yağmur gibi Söyle Bana ve Bırak Dinleyeyim, Larkspur Losyonu Leydisi ve Bay Paradise adlı dört oyun yer alıyor. Williams’ın kısa oyunlarından oluşan seçki, Tennessee Willams’ın tanınmış oyunlarında işlediği ihanet, ayrıksılık, çaresizlik, toplumdan ayrı düşme gibi ana temalarından izler taşıyor. 

Yönetmenliğini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü başkanı Jason Hale’nin üstlendiği oyunun çevirisi mezuniyet sınıfına ait. Reji asistanlığını Berkay Şekerci’nin yaptığı oyunda tiyatro bölümü öğrencileri Aslı Bilge, Ayşe Yağmur Başak, Berfin Tosuner, Elif Özkara, İlker Şengül, Orkan Aydın,Yağmur Şen’in yanı sıra konuk sanatçı olarak Berkay Şekerci ve yardımcı oyuncu olarak Burak Toptaş yer alıyor. Oyunun set tasarımı Özlem Gezgin, ışık tasarımı Yılmaz Ertekin tarafından gerçekleştirildi.

Prömiyeri 7 Aralık’ta gerçekleşecek oyun, 8, 14, 15, 18, 19, 20 Aralık tarihlerinde saat 20.00’de Bilkent MSSF Ana Sahne’de izleyici ile buluşacak. Oyunun biletleri bilet.bilkent.edu.tr den temin edilebiliyor.

Anahtar Kelimeler: bilkent tiyatrosu, 4 by Tenn

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir