Festival

Bergama Tiyatro Festivali'nin tarihleri belli oldu!

Bergama Tiyatro Festivali'nin tarihleri belli oldu!

2023.07.25 00:00
| |
0
|
2566


Sürdürülebilir, paylaşan ve dönüşen bir festival olma hayaliyle yola çıkan Bergama Tiyatro Festivali,...
BERGAMA TİYATRO FESTİVALİ 11-13 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA  4. KEZ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞACAK
 
Sürdürülebilir, paylaşan ve dönüşen bir festival olma hayaliyle yola çıkan Bergama Tiyatro Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesi’nin paydaşlığında, Bergama Ticaret Odası (BERTO) ve Bergama Kültür Sanat Vakfı (BERKSAV) ile Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleriyle dördüncü kez perde açmaya hazırlanıyor.
Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğunda 3dots ve BERaBER tarafından 11-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek festival Bergama’nın tarihi mekanlarında konuklarını ağırlayacak.
 
 
Sürdürülebilir, paylaşan ve dönüşen bir festival olma hayaliyle yola çıkan Bergama Tiyatro Festivali, 11-13 Ağustos tarihleri arasında 4. kez seyircilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Ulusal ve uluslararası tiyatro performanslarının yanı sıra panel ve atölye çalışmalarıyla da kapsamlı bir deneyim alanı sunan festival programı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası, BERKSAV (Bergama Kültür ve Sanat Vakfı) ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleriyle takipçileriyle buluşacak.  
 
Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğunda 3dots ve BERaBER tarafından Bergama’nın tarihi ve özel mekanlarında hayat bulacak festival, üç güne yayılan programı boyunca hem ücretli hem de ücretsiz etkinlikleriyle her yaştan sanat severe kapılarını açacak.
 
Bergama Tiyatro Festivali her sene üzerinde durduğu Yerelleşme, Sektörleşme, Kültürel Hayatın Erişilebilirliği ve Çocuklar ve Gençler başlıklarının yanında bu sene ağırlığı hissedilecek komedi işleri ile festival katılımcılarına “Neşeli” bir program sunuyor. Bir araya gelmenin, tanışmanın ve yeni hikayeler paylaşmanın önemine dikkat çekmeyi bu sene de sürdürecek olan Bergama Tiyatro Festivali, üzerinde durduğu konular hakkında tartışmalara alan açarak buluşturucu ve etkileşimli bir platform olmasının yanında, bu seneki programıyla bir arada eğlenmenin değerini yeniden hatırlatacak.
 
 
Festivalin direktörü Öner Eren Arıkan bu yıl neşeyi odağına alan festivale ilişkin; “2023'ün ilk yarısını yaşadığımız deprem felaketinin üstüne belirsizliklerin ve ekonomik koşulların etkilerinin fazlasıyla hissedildiği yoğun ve üzücü bir şekilde geride bıraktık. Tüm bu zorlukların ve belirsizliklerin arasında, koşulları zorlayarak da olsa buluşmanın önemli olduğuna inandık. Programda ağırlığı hissedilecek komedi işleri ile de bir arada olmanın, keşfetmenin, birlikte eğlenmenin, kahkaha atmanın gücünü yeniden keşfedeceğimiz bir Bergama Tiyatro Festivali olsun istedik." ifadelerini kullandı.
 
Festivalin biletleri çok yakında Mobilet’te satışta
 
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi paydaşlığında, Bergama Ticaret Odası (BERTO), Bergama Kültür Sanat Vakfı (BERKSAV) ile Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleriyle 11-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek 4. Bergama Tiyatro Festivali boyunca sahnelenecek oyunların biletleri çok yakında Mobilet’te satışa sunulacak. 
 
Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğunda 3dots ve BERaBER tarafından geliştirilen, bölgesel tiyatro ekiplerinin oyunlarından uluslararası performanslara kadar uzanan çok yönlü bir seçkinin ve etkinlik programının yer alacağı festival ile ilgili duyuruları takip etmek için bergamatiyatrofestivali.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 
 
https://bergamatiyatrofestivali.com/
Instagram | Twitter | Facebook | Youtube
 
 
 
Bergama Tiyatro Festivali Hakkında
3dots ve BERaBER tarafından ilki 2018’de gerçekleştirilen yenilikçi bir tarih, kültür ve şehir festivali olan Bergama Tiyatro Festivali; Berlin ve Bergama arasında, Zeus Sunağı’nın (Zeus Altarı) Berlin’e taşınması ile başlayan tarihi ve organik bağdan ilham alıyor. Yapıcı tartışmalara zemin yaratma hayaliyle yola çıkan Bergama Tiyatro Festivali aynı zamanda Bergama’nın zengin tarihi dokusu ve köklü tiyatro geleneğiyle özel bir deneyim alanı yaratmak için çalışıyor. 
 
Bergama Tiyatro Festivali, program seçkisinde yer alan yerel ve uluslararası işlerin yanı sıra geliştirdiği ortak projeler ve kurduğu ilişkilerle Bergama’nın hem bölgede hem de ulusal çapta kültür politikaları ve tiyatro alanında bir buluşma ve paylaşma noktası olmasını hedeflemektedir. 
 
Bergama Tiyatro Festivali; Bergama ve Berlin arasındaki ilişkinin sanatsal üretim üzerindeki yansımalarını odağına koyarak oluşturduğu programıyla, seyircisi ve Bergama’yla ilk kez buluştuğu 2018 yılının ardından 2 yıllık zorunlu bir ara vererek 2021 yılında sürdürülebilir, paylaşan ve dönüşen bir festival olmak üzere yeniden yola çıkmıştır.

Anahtar Kelimeler: bergama tiyatro festivali

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir