Eğitim

Beckett'le Akşam Yemeği

Beckett'le Akşam Yemeği

2018.01.29 00:00
| |
0
|
4898


Yazar, dramaturg ve eğitmen Berkay Aygör’ün TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Beckett’le Akşam Yemeği” başlıklı iki günlük atölye...
BERKAY AYGÖR ile “BECKETT’LE AKŞAM YEMEĞİ” ATÖLYESİ 3-4 ŞUBAT’TA TOY İSTANBUL’DA!
 
Yazar, dramaturg ve eğitmen Berkay Aygör’ün TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Beckett’le Akşam Yemeği” başlıklı iki günlük atölye, 3 – 4 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. “Beckett’le Akşam Yemeği”nin menüsünde; postmodern dünya, post-dramatik yapılar, absürd tiyatro ve Beckett okumalarıyla dünyanın absürd tasviri var.
 
Yazarlık ve dramaturgluğun yanında eğitmenlik çalışmalarına devam eden Berkay Aygör’ün düzenlediği “Beckett’le Akşam Yemeği” atölyesinde dörder saatlik iki oturum gerçekleştilecek. Atölyenin ilk gününde postmodern dünyayı ve postdramatik sanat eserlerini okuma yöntemleri, ikinci gün ise 20. yüzyıl deneysel edebiyatının önde gelen yazarlarından Samuel Beckett edebiyatından örneklerle post-dramatik hikâyelerin mekanizmaları incelenecek.
 
Berkay Aygör’ün TOY İstanbul’da düzenlediği “Beckett’le Akşam Yemeği” başlıklı atölye öncesinde katılımcıların, Samuel Beckett’in “Godot’yu Beklerken” ve “Oyun Sonu” oyunlarını okumaları öneriliyor. 3 – 4 Şubat 2018 tarihlerinde 14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekmekte.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69
 
Atölyeler için: [email protected]
 
 
BERKAY AYGÖR HAKKINDA
Eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde mühendislik okuyarak başladı. Üniversitenin ilk yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na katıldı. Tiyatroyla bağını oyun yazmak üzerine kurdu. Gri (2008) ve Pencereden Yukarı (2009) adlı kısa oyunlarını sahneye koydu. Eğitimine, mühendislikten İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’ne geçerek devam etti.
2010 yılında Berkun Oya’nın genel direktörlüğünü yaptığı Krek Tiyatro Topluluğu’nun teknik ekibine girdi ve iki sene ekipte yer aldı. 2011 yılında kendi ekibi Yerinde Tiyatro’yu kurdu. Yazdığı Oda (2010) ve Islak (2011) adlı oyunları Kadıköy’de bir apartman dairesinde oynandı. Islak oyununu kendisi yönetti. 2016 yılında prömiyeri yapılan, Craft Tiyatro’nun Yen isimli oyununun dramaturgluğunu yaptı.
Mark Ravenhill, Zinnie Harris, Vladimir Petnaçek ve Andrey Zvyagintsev gibi yazar ve rejisörlerin atölye çalışmalarına katıldı. İlk iki oyununu tamamladığı üçlemenin – Kafa (2013) ve Babamın Doğum Günü Partisi (2015) – sonuncusu için çalışmalarını sürdürmektedir. Yazarlık ve dramaturgluğun yanında eğitmenlik çalışmalarına devam etmektedir.

Anahtar Kelimeler: berkay aygör, toy istanbul

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir