Haber

BBT ‘de  Bu Hafta (09-15 Mayıs.2022)

BBT ‘de Bu Hafta (09-15 Mayıs.2022)

2022.05.06 00:00
| |
0
|
3054


Andreas SAUTER-Bernhard STUDLAR ‘ın yazdığı Emrah Eren’in yönettiği "Ver Parayı"...

VER PARAYI

Andreas SAUTER-Bernhard STUDLAR ‘ın yazdığı Emrah Eren’in yönettiği ‘Ver Parayı’

BBT’nin yeni oyunu.

Kapitalizm krizde!  Tüm dünya ülkelerine hızlı bir şekilde yayılan ekonomik kriz; küreselleşmenin de etkisi ile ekonomik sistemi yerle bir ediyor. Euro bölgesindeki birkaç ülke kendi borçlarını tek başlarına ödeyemez hale geliyor.  Almanya'da kamuoyu, Yunanistan ve İspanya gibi büyük ülkelere yardım yapılmasına karşı direnç gösterebilir. Avrupa Merkez Bankası'nın sessizce açtığı yardım kredileri ifşa olursa bu durum siyasi olarak tartışmalı hale gelebilir. 

İşsizlik, evsizlik, yoksulluk ve zenginler; ‘barışçıl’ rekabet içinde bir toplum: 14 farklı hayat…  Kartlar herkes için her gün yeniden dağıtılıyor. Kimler düşecek, kimler çıkacak?

Kısa ve güçlü sahnelerden oluşan oyunda zaman zaman birbiriyle kesişen farklı hikayeler ritmi hiç düşmeyen bir tempoda aktarılıyor. Ekonomik krizi bu kez tüm sertliğine rağmen gülümseten bir bakış açısıyla izleyeceksiniz.  

 13 Mayıs  saat 20.30’da  , 15 Mayıs  saat 15.30’da  Müşfik Kenter Sahnesi’nde

TERÖR   

Ferdinand Von SCHIRACH yazdığı,  Yücel ERTEN’in Türkçeleştirdiği oyunun yönetmeni  Nurkan ERPULAT

                                           

Kaçırılmış bir uçak ağzına kadar dolu bir stadyuma düşürülmek üzeredir. Emirlere karşı gelen bir jet pilotu 70.000 izleyiciyi kurtarmak adına 164 yolcusu olan uçağı düşürür. Cinayetle yargılandığı mahkemede, pilotun kaderi siz seyircilere bağlı. Mahkeme salonunda olanları dinleyin ve karar verin. 

 

12 ve 14 Mayıs  saat 20.30’da   Turhan Tuzcu Sahnesi’nde 

Çİ-Pİ-LİP

 Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın  yeni oyunu;  Ahmet Önel’in yazdığı, Ercan Koçak’ın yönettiği ‘Çi-pi-lip’te Kaybolan kedisini arayan bir çocuğun, kendini doğada bir keşif yolculuğunun içinde buluşu anlatılır.

 Kedisini ararken gizemli bir canlıyı gözlemlemeyi kafaya koymuş olan bir doğa bilimci ile karşılaşır. Çocuk, bilim insanının anlattıklarını dinledikçe bu gizemli canlıyı çok merak eder ama pek de bir şey öğrenemez çünkü bu araştırma büyük bir sırdır. Bir süre sonra aralarına Hamakçı katılır. Farklı amaçların peşinden koşan bu üçlü hayatın anlamını beklenmedik bir yerde bulurlar. Merak ve arayışla geçen bu yolun sonunda birlikte dostluğu keşfedeceklerinden habersizlerdir.

Sevda Karabulut, Emre Sırımsı ve Burç Ara’nın rol aldığı  oyun; iletişimin önemi, önyargıları aşmak ve güvenmek üzerine eğlenceli bir hikaye kuruyor.

14  Mayıs Cumartesi  saat 13.00’te Yunus Emre Kültür Merkezi’nde

 

Anahtar Kelimeler: Bakırköy Belediye tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir