Haber

BBT'de Bu Hafta (02-08 Mayıs)

BBT'de Bu Hafta (02-08 Mayıs)

2022.04.29 00:00
| |
0
|
2616


Büyük usta Ferhan Şensoy’un 1987’de yazıp, 1988’de oynadığı, kahkahası da taşlaması da bol oyun İstanbul’u Satıyorum yepyeni bir yorumla...

İSTANBUL’U SATIYORUM  1987

Yazan: Ferhan Şensoy

Yöneten: Orhan Kemal Aydın

Büyük usta Ferhan Şensoy’un 1987’de yazıp, 1988’de oynadığı, kahkahası da taşlaması da bol oyun İstanbul’u Satıyorum yepyeni bir yorumla BBT seyircisiyle buluşuyor.

İstanbul, yüzyıllardır ona sığınan milyonlarca insanın şehri...  Sabah kahvede gazete okuyanların, tencerede çorba kaynatanların, üniversite yollarını arşınlayanları şehri... Ama İstanbul asıl martıların, simitçilerin ve sokak kedilerinin şehri değil miydi?

Kimdir İstanbul’un esas sahibi? Kim satabilir koskoca bir şehri? Makam sahipleri, güç sahipleri, en çok da sermaye sahipleri mi ki?

Sazlı sözlü, hem zehirli hem hicivli diliyle bize bu kadim şehrin 30 yılda değişen yüzünü ve de değişmeyen hırslı ve hırsızlarını anlatan oyunu izleyelim

 06 Mayıs saat 20.30, 08 mayıs saat 15.30’da  Müşfik Kenter Sahnesi’nde

KAZANOVA  

Yazan: Friedrich DÜRRENMATT

Çeviren – Uyarlayan: Irmak BAHÇECİ       

Yöneten:  Emrah EREN

İyi bir işiniz, evliliğiniz, iki çocuğunuz, pahalı bir arabanız var. Büyük bir şehirde kusursuz bir hayat kurdunuz. Hepsini de bileğinizin hakkıyla yaptınız. Değil mi?

İş seyahatinde lüks aracınız beklenmedik bir arıza yapınca emekli bir ihtiyarın evine konuk olup mükellef bir akşam yemeği ile ağırlanıyorsunuz. Kendi halinde bir taşra sofrasında başınıza ne gelebilir ki?

Bildiğiniz ziyafetleri unutun. Friedrich Dürrenmatt’ın “Duruşma Gecesi” adlı kısa romanından uyarlanan “Kazanova” hepimizi vicdanımızın dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkaracak.

“Acıktınız mı? Yemekten önce bir içki alır mıydınız? Başlayalım mı? Hazır mısınız?”


05 ve 06 Mayıs saat 20.30’da  Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu Sahnesi

     

Çİ-Pİ-LİP

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın  yeni oyunu;  Ahmet Önel’in yazdığı, Ercan Koçak’ın yönettiği ‘Çi-pi-lip’te

Kaybolan kedisini arayan bir çocuğun, kendini doğada bir keşif yolculuğunun içinde buluşu anlatılır.

Kedisini ararken gizemli bir canlıyı gözlemlemeyi kafaya koymuş olan bir doğa bilimci ile karşılaşır. Çocuk, bilim insanının anlattıklarını dinledikçe bu gizemli canlıyı çok merak eder ama pek de bir şey öğrenemez çünkü bu araştırma büyük bir sırdır. Bir süre sonra aralarına Hamakçı katılır. Farklı amaçların peşinden koşan bu üçlü hayatın anlamını beklenmedik bir yerde bulurlar. Merak ve arayışla geçen bu yolun sonunda birlikte dostluğu keşfedeceklerinden habersizlerdir.

Sevda Karabulut, Emre Sırımsı ve Burç Ara’nın rol aldığı  oyun; iletişimin önemi, önyargıları aşmak ve güvenmek üzerine eğlenceli bir hikaye kuruyor.

07  Mayıs Cumartesi  saat 13.00’te Yunus Emre Kültür Merkezi’nde

Anahtar Kelimeler: bbt, Bakırköy Belediye tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir