Haber

BBT'de Bu Ay...  Mart 2019

BBT'de Bu Ay... Mart 2019

2019.03.11 00:00
| |
0
|
3765


Kaçırılmış bir uçak ağzına kadar dolu bir stadyuma düşürülmek üzeredir.

 

BBT (BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI)  MART 2019 PROGRAMI
   
TERÖR   
Yazan: Ferdinand Von SCHIRACH
Yöneten: Nurkan ERPULAT
Kaçırılmış bir uçak ağzına kadar dolu bir stadyuma düşürülmek üzeredir. Emirlere karşı gelen bir jet pilotu 70.000 izleyiciyi kurtarmak adına 164 yolcusu olan uçağı düşürür. Cinayetle yargılandığı mahkemede, pilotun kaderi siz seyircilere bağlı. Mahkeme salonuna girin. Olanları dinleyin ve karar verin. 
 

21,22  ve  29 Mart  saat 20.30’da Turhan Tuzcu Sahnesi’nde

CINGILLI  Müzikli Zaman Matinesi

Proje Tasarım: Emrah Eren         

Müzik Direktörü: Çiğdem Erken
Metinler: Irmak Bahçeci
“Off hay hak” deyip perde gazeline başlayan Hacivat’la başlıyor galiba müzikal tarihimiz. Kantolar, operetler, Keşanlı Ali’ler, ithal müzikaller, Devekuşu Kabare’ler, Şan Tiyatrosu müzikalleri, Ortaoyuncular klasikleri ve niceleri... 
İşin ilginci, ülkemizin müzikal tarihi, siyasal tarihiyle hercümerç olmuş, fark ettik ki ikisini birbirinden ayırmak imkansız... 
Sahnelerimizin perdelerine sinmiş hepimizin hatıralarında yer alan müzikal şarkıları bu sefer Türkiye tarihiyle yan yana yürüyecek. 
Çiğdem Erken’in müzik direktörlüğünde, BBT orkestrası ve BBT oyuncularının canlı yorumuyla... 

15,16,27 ve 30 Mart saat 20.30’da     Müşfik Kenter Sahnesi’nde
 

SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE

Yazan: Ceren ERCAN
Yöneten: Yelda BASKIN
İstanbul’un göbeğinde bir çamaşırhanede yanlarında kirli çamaşırları ile beş kişinin yolları kesişir. Türkiye’nin puslu politik iklimini ve memleketin hâlet-i ruhiyesini hissedeceğimiz bu çamaşırhanede hem gerçekçi hem de ironik bir atmosfer hâkimdir. Bugün bu ülkeyi sevme çabası üzerine yazılmış bu oyunda karakterler; aksayan hayatın akışı içinde “buradayım ve ben de Türkiye’yim” demenin imkanı üzerine bir yolculuğa çıkıyorlar.
 

14,20 ve 28 Mart  saat 20.30’da Turhan Tuzcu Sahnesi’nde 

SHERLOCK HAMİD

Yazan: Ahmet Sami ÖZBUDAK
Yöneten: Berfin ZENDERLİOĞLU

Bakırköy Belediye Tiyatroları, yeni sezonda Ahmet Sami Özbudak’ın yazıp Berfin Zenderlioğlu’nun yöneteceği oldukça modern bir eski zaman komedisiyle, Sherlock Hamid’le çıkacak seyircisinin karşısına.
İstanbul, Makriköy; 1900 yılları... Yüce Sultan Abdülhamid Han Hazretleri en büyük zevki olan Sherlock Holmes hikayelerini sahnede izlemek ister. Bu devletlu isteğin memurluğu bula bula zavallı Makriköylü Mithat Efendi’yi bulur. Halbuki kumpanyası hapiste, kendisi içmekte... Amma ve lakin fermana karşı boynu kıldan ince... Yetmez gibi İstibdadın sopası Makriköy’ün tepesinde, uçan kuştan haber alan jurnalciler peşinde, Mithat Efendi’nin kellesi tehlikede... Kelleyi kurtarmak için koca Makriköy’de bir Sherlock, bir Watson mu bulunamayacak? Bulunur bulunmasına. Ama İstanbul gibi yangın yerinde Sherlock nasıl bir Sherlock ola ki?

10 Mart saat 15.30,    22,23 ve 29 Mart saat 20.30’da Müşfik Kenter Sahnesi’nde

OLDUM BEN ANNE ( gençlik oyunu  +15-25)

Yazan: Balca YÜCESOY
Yöneten: Doğacan TAŞPINAR
Tiyatro hayatımızda yıllardır büyük bir boşluk var. Türkiye’de kimse, nitelikli oyuncularla “genç” seyircinin karşısına çıkmıyor. Artık çocuk olmayan , yetişkin olmaya hazırlanan bu özel yaş grubu , kültürel hayatında tiyatrodan mahrum kalıyor.
Bakırköy Belediye Tiyatroları , ülkemizde bir ilke imza atarak +15/-25 yaş aralığındaki seyircisine “Oldum Ben Anne ” yi hediye ediyor.
“Oldum Ben Anne “ , doğum anından başlayarak yetişkin hayatına uzanan yolculuğunu anlatan bir gencin hikayesi… Modern çağın tüm çelişkileriyle , zorluklarıyla ve genç olmanın güzellikleriyle örülü hayatını , tüm gerçekliğiyle yaşıtlarıyla paylaşmaya hazır :
“Bu hikaye benim hikayem… Milyonlarca hikayeden bir tanesi ve bence en iyisi…”

14 Mart  saat 20.30’da    17,24 Mart saat 15.30’da    Müşfik Kenter Sahnesi’nde

Bilet Fiyatları tam 10 TL, indirimli ve  çocuk oyunu 8 TL

 

Anahtar Kelimeler: bbt, Bakırköy Belediye tiyatrosu, cıngıllı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir