Haber

Başroldeki Kadınlar'ın Prömiyeri Yapıldı

Başroldeki Kadınlar'ın Prömiyeri Yapıldı

2018.03.20 00:00
| |
0
|
6357


Yönetmenliğini Çağlar İşgören'in yaptığı, Sahne Tozu Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı "Başroldeki Kadınlar'" adlı oyunun özel tiyatrolar arasındaki Türkiye prömiyeri yapıldı.

Tiyatronun altın çocuğu olarak görülen Çağlar İşgören, yönettiği oyunlara bir yenisini daha ekledi.

Yönetmenliğini Çağlar İşgören'in yaptığı, Sahne Tozu Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı ''Başroldeki Kadınlar'' adlı oyunun özel tiyatrolar arasındaki Türkiye prömiyeri yapıldı. Usta yazar Ken Ludwig'in yazdığı, Ekin Tunçay Turan'ın dilimize çevirdiği oyun konusu ile ilgi çekti. Oyuncular performansları, enerjileri ve ekip uyumu ile beğenileri topladı.  

Oyun sonunda sahneye çıkan İşgören, oyunun kadrosunu tebrik ettikten sonra, oyunun hazırlanmasında emeği geçen "Actor Club" ve "Yeni Aktörler" kadrosuna ve Sahne Tozu Tiyatrosu'nu prömiyer gününde yalnız bırakmayan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Aslanertik ve eşi Zafer Aslanertik'e, Emekli Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir'e, İZPEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan İpek ve İZPEK Genel Müdürü Metin Varol Sirkeci'ye teşekkürlerini sundu.  Nisan ayında yeni bir oyunu daha İzmir seyircisi ile buluşturacaklarının haberini verdi.  

Oyun sonrası seyirciler Çağlar İşgören'i başarılı rejisinden dolayı kutlarken oyun boyunca kahkahalarının durmadığını belirttiler. Kahkaha ve alkışlar arasında sergilenen oyunun konusu ise şöyle; Jack ve Leo adındaki iki İngiliz Shakespeare oyuncusu, Amerika’da yaptıkları başarısız bir turnenin ortasındadırlar. Ölmek üzere olan Florence adlı yaşlı ve çok zengin bir kadının, mirasının bir bölümünü bırakmak üzere yıllar önce İngiltere’ye gitmiş olan ve izini kaybettiği iki yeğenini aramakta olduğunu öğrenirler. Oyunculukla ilgili hayallerini gerçekleştirebilmek uğruna, mirası alabilmek için kadın kılığına girip Florence’ın evinin yolunu tutarlar. Diğer mirasçı Florence' nin diğer yeğeni Meg ise o evde yaşamaktadır ve York’un rahibiyle evlenmek üzeredir. Florence’ın doktorunun oğlu Butch ise babasının karşı çıkmasına rağmen Audrey isimli bir kızla evlenmek istemektedir. Rahip, eve gelen bu iki tuhaf kadının gerçek yeğenler olmadığına inanmaktadır. Bunu kanıtlamaya çabalarken, işler iyice karışır. Leo, Meg’e aşık olmuştur, Jack ise Audrey’ye… Bu sırada gerçek kuzen olduklarını söyleyen iki kadının daha eve geldiği duyulur. Acaba Sahte Yeğenlerin oyunu ortaya çıkacak mıdır? Ve gerçek aşıklar birbirlerine kavuşabilecekler midir? 

Başroldeki Kadınlar Mart ayının sonuna kadar Cuma, Cumartesi (20.00) ve Pazar (14.00) günleri Haldun Dormen Sahnesi'nde seyirci ile buluşmaya devam edecek. Oyun; konusuna, rejisine, başarılı oyuncu kadrosuna, dekoruna ve kostümlerine bakıldığında İzmir seyircisi tarafından yoğun ilgi görür dedirtiyor. 
 

Anahtar Kelimeler: sahne tozu, başroldeki kadınlar

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir