Haber

B Planı, Toy İstanbul'u

B Planı, Toy İstanbul'u "İstila" Ediyor

2017.10.30 00:00
| |
0
|
3017


B Planı, “İstila!” oyunuyla 4 Kasım Cumartesi akşamı TOY İstanbul’un sahnesine konuk oluyor!
Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer ve Seda Türkmen’in rol aldığı oyun, izleyiciyi kendi kültürel kimliğiyle yüzleşmeye zorluyor.
 
B Planı tarafından sahnelen “İstila!”; sözcük, fikir ve imaj kasırgasına sebep olan büyülü bir ismin etrafında dolanıyor: Abulkasem. Kimlik, ırk ve dille ilgili en derin önyargılara saldıran oyun; tehlikeli hale gelen kimlik algısını zaman zaman ölümüne komik, zaman zaman rahatsız edici, zaman zamansa dokunaklı bir şekilde paramparça edip izleyiciyi kendi kültürel kimliğiyle yüzleşmeye zorluyor. 
 
Jonas Hassen Khemiri’nin kaleme aldığı, Sami Berat Marçalı’nın dilimize çevirip yönettiği oyunda; Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer ve Seda Türkmen birlikte sahne alıyor. Dramaturjisini Dilek Tora’nın yaptığı oyunun dekor tasarımı Jesse Gagliardi’nin, ışık tasarımı Alev Topal’ın, kostüm tasarımı Hilal Polat’ın, koreografisi Gizem Erdem’in, illüstrasyonu ise Dilan Sarıoğlu’nun imzasını taşıyor.
 
4 Kasım 2017, Cumartesi günü saat 20.30’da sahnelenecek olan “İstila!” oyununun biletleri, toyistanbul.com’dan ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69

Anahtar Kelimeler: b planı, toy istanbul, istila

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir