Festival

Ayvalık Tiyatro festivali Başvuruları başladı.

Ayvalık Tiyatro festivali Başvuruları başladı.

2018.01.10 00:00
| |
0
|
4890


Festivalimize başvurular açılmıştır. Katılım şartları hakkında bilgi almak için Katılım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
Festivalimize başvurular açılmıştır. Katılım şartları hakkında bilgi almak için Katılım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeler yukarıdaki linklerden indirilebilir. Başvurunuzun tamamlanması için Başvuru Formunu ve Katılım Şartnamesini eksiksiz doldurmanız ve gerekli belgelerle birlikte 1 Mart 2018 gününe kadar kargo veya posta yoluyla bize ulaştırmanız gerekmektedir. Festivalimiz hakkında bilgi almak ve katılımcı olmak için dilerseniz festival sekreterliği ile görüşebilirsiniz.
Festival Yürütme Kurulu
 
Festival adresi:
 
SANAT FABRİKASI TİYATROSU
 
Fevzipaşa-VehbiBey Mah. Barbaros Cad. 4. Sok No:1-3 Pk:10400 Ayvalık / BALIKESİR
 
Tel: 0 266 312 30 45
 
e-mail: ayvaliktiyatrofestivali@gmail.com
 
Festival sekreterliği:
 
Sinem Erensayın / 05444324390 – Nesrin Seçer / 05054236215  – Eda Şen / 05336315491
 
9. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ KATILIM KOŞULLARI ŞARTNAMESİ
 
1. Festivale yapılan müracaatların ön değerlendirmesinde istenen belge ve dokümanlar başvuru formunda belirtilmiştir. Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı, formda istenen belge ve dokümanlar son başvuru tarihine kadar başvuru adresine gönderilmiş olmalıdır.
2. Başvuru formu ve katılım koşulları şartnamesi tiyatro gurup sorumlusu tarafından imzalanacaktır. İmzasız olan, eksik bilgi ve belgelerin bulunduğu başvurular kabul edilmez.
3. Festivale katılacak tiyatro eserlerinin, Türk ve Dünya edebiyatı yazarlarına ait olması tercih edilir, bu kapsamda olmayan eserlerin müracaatları seçici kurulun onayından geçmelidir.
4. Gösterime seçilen oyunların Telif Hakları Yasasına göre tüm sorumlulukları tiyatro gurubunun yetkilisine veya o guruba aittir. Bu konuda oluşabilecek uyuşmazlıklardan Festival Yürütme Kurulu sorumlu tutulamaz.
5. Tüm ekip sayısı (oyuncu, yönetmen, teknik personel, şoför vb…) 15 kişiyi geçmeyecektir. Bu sayının üzerine çıkan taleplerde ekipler fazla kişilerin konaklama ve ağırlamasını kendisi karşılamayı kabul eder.
6. Başvuru işlemlerin tamamlanması için, başvuru formunun, şartnamenin ve gerekli belgelerin festival son başvuru tarihi 1 Mart 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar festival adresine ulaşması gerekmektedir.
7. Üniversite ve okul tiyatrolarının festivale müracaatları bağlı bulundukları resmi makamın izniyle yapılması zorunludur. Bu izin belgesini tiyatro gurubu kendisi alır. Bu konuda yardımcı olmak adına istekte bulunan guruplara festival daveti yazısı iletilebilir.
8. Gruplar, oyunları ile ilgili her türlü dekor, kostüm, aksesuar, sis makinesi, projeksiyon vb. yardımcı malzemeleri yanlarında bulunduracaktır. Festival Yürütme Kurulu, bu malzemeleri sağlamakla yükümlü değildir.
9. Tarafımızdan oluşturulan Seçici Kurul’ca müracaatların değerlendirmesi yapılacak ve iyi hazırlanmış, tiyatro sanatının özelliklerini taşıyan, oyunların festivalimize katılmaları sağlanacaktır.
10. Seçici Kurul tarafından değerlendirmeye alınacak başlıca kategoriler şöyledir;
a) Oyunculuk b) Reji c) Müzik d) Dekor e) Kostüm f) Diksiyon g) Afiş 
h) Seçici Kurulca değerlendirilebilecek diğer sanatsal faktörler
11. Festival 25-29 Nisan 2018 tarihlerinde beş gün sürecektir. Açılış etkinlikleri 25 Nisan 2018 Çarşamba günü, kapanış etkinlikleri ise 29 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Festivalin açılış ve kapanış etkinliklerine katılımı mümkün olan topluluklar azami sayılarla bunu gerçekleştirmeye çalışacaktır.
12. Tiyatro toplulukları açılış, gösteri ve kapanış günü festival merkezine ulaşımlarını kendi imkanları ile sağlayacaktır. Açılış ve kapanış günü etkinliklerine katılmak için tarafımızdan bir konaklama sağlanmayacaktır. 
13. Konaklamak zorunda olan veya konaklama yapmak isteyen toplulukların bu istekleri festival imkanları ve sponsorluklar çerçevesinde Festival Yürütme Kurulunca değerlendirilecektir. İki gece yatış ve sabah kahvaltısı şeklinde konaklamalı olarak kalabilecekleri gurup sorumluları ile yapılan görüşme ile karara bağlanacaktır.
14. Tüm ekipler diğer ekiplerin gösterilerini izlemek, söyleşi ve atölye çalışması vb. gibi festival programındaki farklı etkinliklere azami katılımı sağlamakla sorumludur. 
15. Festival Yürütme Kurulu çok özel durumlar karşısında festivalin tarihlerinde ve içeriğinde değişiklik yapabilir. Böyle durumlarda değişiklikler en kısa zamanda tiyatro topluluklarına bildirilir.
 
Yukarıdaki 15 maddelik festival şartnamesi ve koşullarınızı kabul ediyorum.
 Festivalinize katılmayı istemekteyiz, bilgilerinize.
 
Grup Sorumlusu
Ad Soyadı:
Tarih:
İmza:
 
FESTİVAL BAŞVURU ADRESİ:
 
Sanat Fabrikası Tiyatrosu Festival Sekreterliği
Vehbi Bey Mah. Barbaros Cad. 4. Sok No:1-3 Sinem Erensayın 0.544.4324390
PK: 10400 Ayvalık / BALIKESİR Nesrin Seçer 0.505.4236215
E-mail: ayvaliktiyatrofestivali@gmail.com Eda Şen 0.533.6315491
 www.ayvaliktiyatrofestivali.com Tel 0.266.3123045

Anahtar Kelimeler: ayvalık tiyatro festivali, ayvalık

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir