Haber

Aşiyan Ezop Sahne'de

Aşiyan Ezop Sahne'de

2017.02.08 00:00
| |
0
|
3650


"Aşiyan"; evinin önünde bomba patlayan bir kadının, kendini 9 ay boyunca evine kapatması üzerine kurgulanmış bir oyun...

KİTAPLAR, ŞİİRLER ve ANILARLA SARMALANMIŞ BİR DÜNYA;“AŞİYAN”!

Güvende kalabilmek için dışarıdaki hayatla bağını kesen bir kadını canlandıran Bihter Dinçel, nefes almak için kitaplardan, şiirlerden, anılardan oluşan bir dünyadan sesleniyor izleyicisine.  Kimi zaman gerilimli kimi zaman nostaljik bir yolculuğa çıkartan “Aşiyan”; 13 Şubat Pazartesi akşamı Ezop Sahne'de izlenebilir. 

Ödüllü yazar Bihter Dinçel’in kaleme aldığı ve aynı zamanda tek başına rol aldığı “Aşiyan” oyunu; umudu, umutsuzluğu, aşkı, hasreti ve endişesi ile insana ait tüm duyguları gün yüzüne çıkartıyor. Usta yönetmen Cem Emüler tarafından yönetilen oyun, Barış Dinçel imzasını taşıyan çarpıcı dekor tasarımı ve sahici konusuyla seyirciyi anında etkisi altına almayı başarıyor. 

“Aşiyan”; evinin önünde bomba patlayan bir kadının, kendini 9 ay boyunca evine kapatması üzerine kurgulanmış bir oyun. Kimi zaman gerilimli kimi zaman keyifli ve oldukça nostaljik olan oyunda; bireyin bugünü, dünü, söylenenleri ve söylenmeyenleri, umudu ve umutsuzluğu, aşkı, özlemi, endişesiyle harmanlanmış kanlı canlı hâline tanık olacaksınız. Eskide kalmak, yeniyi inşa etmeye çabalamak, yüzleşmek, karar vermek, durmak veya yola devam etmek… 

Kostüm tasarımı Başak Özdoğan’a ait olan oyunun ışık tasarımı ise Mahmut Özdemir imzasını taşıyor. Oyunun sürprizi ise Bihter Dinçel’e sesleriyle eşlik eden Güven Kıraç ve Boncuk Yılmaz. 


“Aşiyan”; 13 Şubat 2017, Pazartesi akşamı saat 20:30’da Ezop Sahne'de izlenebilir. Oyununa ait biletler; Biletix’ten ve Ezop Sahne gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için:    
www.biletix.com 
ezopsahne.com/ 
facebook.com/ezopsahne/ 
twitter.com/ezopsahne
www.instagram.com/ezopsahne 
                

Adres:     Vişnezade Mah. Sporcu Adil Sokak, 2/A/3 /Beşiktaş-İstanbul
Tel:    (0212) 236 3967 ve 0544 3967400

Anahtar Kelimeler: aşiyan, ezop sahne, bihter dinçel

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir