Haber

Göç Dalgası 21 Kasım'da Ezop Sahne'de

Göç Dalgası 21 Kasım'da Ezop Sahne'de

2018.11.14 00:00
| |
0
|
3774


Bir yılbaşı gecesi, tarihî bir kırılmanın eşiğindeki dünyada, insanlığı etkileyecek çok önemli bir adım atmaya hazırlanan bir radyocunun hikâyesini anlatan “Göç Dalgası”
BİR YILBAŞI GECESİ,  TARİHİ DEĞİŞTİREBİLECEK BİR RADYO YAYINI...
 
“GÖÇ DALGASI”, 21 KASIM’DA EZOP SAHNE’DE!
 
Bir yılbaşı gecesi, tarihî bir kırılmanın eşiğindeki dünyada, insanlığı etkileyecek çok önemli bir adım atmaya hazırlanan bir radyocunun hikâyesini anlatan “Göç Dalgası” oyunu, 21 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.30’da Beşiktaş’ın cep sahnesi Ezop Sahne’de! Nuri Karadeniz’in rol aldığı tek kişilik “Göç Dalgası”, Ezop Sahne prodüksiyonuyla tiyatroseverlerle buluşuyor.
 
Bir yılbaşı gecesi bir radyo yayını... Zaman gibi mekân da belirsiz. Dünya, tarihî bir kırılmanın eşiğinde ve ünlü radyocu, hayatını değiştirecek önemli bir adım atmaya hazırlanmakta. Bu adım insanlığı nasıl etkileyecek?
 
Varlıklı ve ayrıcalıklı insanlar tarafından “Göç Dalgası” adlı bir proje geliştirilmiş; sıradan insanların, bir radyo dalgası ile bilinçlerini kaybederek her emre itaat eden kölelere dönüştürülmesi planlanmıştır. Buluş ortada; fakat kim yapacak bu uygulamayı ve tam olarak neye dönüşecek insanlar? Hem böyle bir şey mümkün olabilir mi; yoksa anlatılanlar sadece kurgudan ibaret bir distopya olarak mı kalacak hafızalarda? 
 
Yusuf Dündar’ın yazdığı, Burcu Salihoğlu’nun yönettiği ve Nuri Karadeniz’in rol aldığı “Göç Dalgası”, Ezop Sahne prodüksiyonuyla sahneye konuyor. Dekor tasarımını ve styling çalışmasını Tomris Kuzu’nun, ışık tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunun müzikleri ise GTR Jingle (Gökhan Türkmen & Aytaç Özgümüş) tarafından hazırlandı.
 
Tek perdelik “Göç Dalgası” oyunu, 21 Kasım 2018 Çarşamba akşamı saat 20.30’da Beşiktaş’ın cep sahnesi Ezop Sahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.
 
 
Bilgi için: biletix.com
twitter.com/ezopsahne
instagram.com/ezopsahne
facebook.com/ezopsahne 

Anahtar Kelimeler: göç dalgası, ezop sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir