Ödül

Anadolu Tiyatro Ödülleri 15 Ocak'ta

Anadolu Tiyatro Ödülleri 15 Ocak'ta

2018.01.10 00:00
| |
0
|
4424


Tiyatro Gazetesi, On yıldır sürdürdüğü yayın hayatında, Anadolu Tiyatro Ödülleri adıyla bir ilke imza atmıştır.


 4. ANADOLU TİYATRO ÖDÜLLERİ  15 Ocak saat:20:00 de  GRANT PERA EMEK SAHNESİ’nde GERÇEKLEŞECEK

Tiyatro Gazetesi, On yıldır sürdürdüğü yayın hayatında, Anadolu Tiyatro Ödülleri adıyla bir ilke imza atmıştır. Tiyatro Gazetesi bu kez  4.Anadolu Tiyatro Ödülleri törenini düzenlemeye hazırlanıyor. Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında, yıl boyunca gerçekleşen tüm tiyatro hareketleri seçici kurul tarafından değerlendiriliyor ve seçilen “en etkili”  tiyatro hareketlerini ve eserlerini ödüllendiriyor.  Anadolu Tiyatro Ödülleri “En İyi ‘Ana’dolu Ödülü”nü ise her yıl bir kadın oyuncuya veriyor. Bu yıl, “ Ana’dolu Ödülü “nün sahibi Bennu YIldırımlar

“Anadolu demek, Türkiye demektir…”

Türkiye genelinde kırka yakın temsilcilik ve aylık beş bin baskı sayısı ile ülke tiyatrosuna katkı sunan Tiyatro Gazetesi, Anadolu tiyatrosunun sesi, soluğu olmaya devam ediyor. Gazete, bu kapsamda hedeflerinden biri olan 4.Anadolu Tiyatro Ödülleri’nin 15 Ocak 2018  tarihinde Grand Pera Emek Sahnesi’de düzenleyeceği organizasyonla sahiplerine takdim edecek. 

Bugüne kadar verilen pek çok saygın ödülün İstanbul merkezli olduğunun altını çizen Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nazif Uslu, “Herkesin bildiği gibi, kurumlar daha çok İstanbul merkezli değerlendirmeler yapıyor ve ödüller de yine İstanbul merkezli olarak sahiplerini buluyor,” diyor. “Oysa tiyatro yalnızca İstanbul’da ya da büyükşehirlerde yapılmıyor. Ülkemizin hemen her yerinde tiyatrolar başarılı oyunlar sergiliyor. Tercihler ya da imkânsızlıklar İstanbul’un dışındaki tiyatroların emeklerini taçlandırmaya yetmiyordu. Anadolu Tiyatro Ödülleri Ülke bazında verilen tek ödül kurumu olma özelliğine sahip ve bu ödüllerini İstanbul da Tiyatro sanat emekçilerine veriyor.


Anadolu Tiyatro Ödülleri, Emek eksenli bir ödül kurumudur. Bu nedenle Emek Ödüllerinin  Grand Pera Emek Sahnesi’nde verilmesi  kararı alınmıştır.

Ödül alan bazı isimler şöyle. “Ana’dolu Ödülü”ne, İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçılarından  Bennu Yıldırımlar layık görülürken, “Yılın Tiyatro Adamı Ödülü” Devlet Tiyatroları Genel Müdürü  Mustafa Kurt’a verilecek.  Prof. Dr. Özdemir Nutku ‘ya “Tüm Zamanlar Tiyatro Adamı Ödülü” Orçun Masatcı’ya “Tüm Zamanlar Tiyatro Hareketi Ödülü”  Nedim Saban’a Tüm Zamanlar Emek Ödülü veriliyor.  Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’a “Sanata Evet” Ödülünü usta aktör Tamer Levent takdim edecek. Yılın en iyi Projesi ödülü ise ‘Sızı’ adlı oyunla İstanbul Şehir Tiyatrolarına verilmesi kararlaştırıldı.
Yılın en iyi  Prodüksiyonu ödülü  ‘Romeo ve Juliet oyunuyla İstanbul Devlet Tiyatrolarına takdim edilecek.
Yılın en iyi Erkek Oyuncu Ödülünü Mert Turak ‘Karıncalar Adlı Oyunuyla alırken.  Yılın En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Antalya Şehir Tiyatrolarından Hasibe Aygül Özgür layık görüldü.
 Farklı bir çok dalda verilecek ödüller 15 Ocak Saat: 20:00  Grand Pera Emek salonunda sahiplerine takdim edilecek.

Ayrıntılı bilgi iletişimi için: [email protected] 0212-6218187-05362860616

Anahtar Kelimeler: anadolu tiyatro ödülleri, tiyatro gazetesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir