Haber

Amadeus Bir Dahi. Dünyaya görevli gelmiş, işini yapmış ve gitmiş

Amadeus Bir Dahi. Dünyaya görevli gelmiş, işini yapmış ve gitmiş

2020.11.11 00:00
| |
0
|
2843


Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen ve kapalı gişe oynayan “Amadeus” oyunununda...

“AMADEUS”UN SALIERI’Sİ SELÇUK YÖNTEM, “AMADEUS BİR DAHİ. DÜNYAYA GÖREVLİ GELMİŞ, İŞİNİ YAPMIŞ VE GİTMİŞ”

“AMADEUS” OYUN SAATLERİ YENİLENDİ

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen ve kapalı gişe oynayan “Amadeus” oyunununda Salieri karakterini canlandıran Selçuk Yöntem, “Amadeus bence bir “dahi”. Nice iyi eğitim alan insanlar var adı sanı bile duyulmuyor. Ortaya iyi bir eser bile koyamıyorlar. Eğitim başka bir şey -evet şart ama senin içindeki o yetenek olmazsa eğitimin sana katacağı pek bir şey olmuyor. Oluyor evet, ama imza atamıyorsun hayata. Mesleğine imza atamıyorsun. Kitleler tarafından tanınamıyorsun. Bana göre o bir yetenek. Eğitimin de tabii ki ona yardımcı olduğu yerler oldu. Zaten müzik yapmaya 10 yaşında başlıyor. 10 yaşında harika bir “virtüöz” olarak çıkıyor ortaya. Onun için, bana göre de dünyaya görevli olarak gelmiş, işini yapmış ve gitmiş” dedi.

Başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı oyunun Kasım ile Aralık ayı biletleri hızla tükenirken, oyun saatleri yenilerek pandemi sürecindeki kurallara uygun hale getirildi.18-19 Kasım’da, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde, saat 19.30’da perde açacak olan “Amadeus” kapalı gişe olarak sahnelenmeye devam ediyor.

Sahne önünde 35, sahne arkasında da 20 kişiden oluşan toplam 55 kişilik dev kadrosuyla, Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı oyun, 18. Yüzyılda Viyana'da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin çatışmasını ele alıyor.

AMADEUS KASIM & ARALIK AYI OYUN PROGRAMI

18 Kasım 2020 19:30

19 Kasım 2020 19:30

10 Aralık 2020 19:30

11 Aralık 2020 19:30

26 Aralık 2020 19:00

27 Aralık 2020 19:00

Anahtar Kelimeler: Amadeus, Sadri Alışık Tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir