Haber

"Aktörün Kabusu" Bilkent'te

2019.11.26 00:00
| |
0
|
6765


Bilkent Tiyatrosu'nun yeni oyunu Christopher Durang'in yazdığı Aktörün Kabusu Bilkent Tiyatrosu'nda
BİLKENT TİYATROSU’NDA ÇARŞAMBA GECELERİ: “AKTÖRÜN KABUSU” 2 ARALIK’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR
 
Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun yeni oyunu Christopher Durang’in yazdığı Aktörün Kabusu Bilkent Tiyatrosu’nda ilk defa 2 Aralık’ta sahnelenecek. Yönetmenliğini Edip Tümerkan’ın yaptığı “Aktörün Kabusu”'nda Bilkent Tiyatro Bölümü 3. Sınıf öğrencileri yer alıyor. Oyun, Bilkent Oda Tiyatrosu’nda 25 Aralık’a kadar her çarşamba saat 20.00’de sergilenecek. 
 
 
Amerikalı yazar Christopher Durang’in yazdığı ve Zeynep Özden’in çevirmenliğini üstlendiği Aktörün Kabusu her oyuncunun korkulu rüyası sayılabilecek özellikleri barındırıyor. Konusunu ve repliklerini hiç bilmediği bir oyunda oynamak zorunda kalan biri. Belki muhasebeci, belki seyirci, belki de oyuncu. George’a sadece sahnede bir kaç saniye kalacağı söylenmiştir. Fakat o, sahneye nasıl geldiğini bile bilmez. Onun tek derdi vardır: “Olmak ya da olmamak.” 
 
Bir aktörün pek çok kabusu olduğunu belirten oyunun yönetmeni Edip Tümerkan, “Oyun saatini kaçırmak, trafikte kalıp oyuna yetişememek, sahnede sözlerini unutmak, kostümün yırtılması ve daha çok, pek çok şey... Bu oyun üçüncü sınıftaki oyuncu arkadaşlarımın mesleğe başlarken kabuslarından olabildiğince uzaklaşıp, düş görmelerine ve düşlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur umarım.” dedi. 
 
Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşuyor. Esra Sürgü, Ece Babayiğit, Emre Arslanbek, Göktuğ Kemal Metin ve Sena Burcu Kurdoğlu’nun rol aldığı oyunun ışık tasarımı Yılmaz Ertekin tarafından gerçekleştiriliyor. 2 Aralık’ta prömiyerini gerçekleştirecek olan oyun, 4, 11, 18, 25 Aralık’ta saat 20.00’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Oda Tiyatrosu’nda izlenebilir. 1 saat sürecek oyunun biletleri bilet.bilkent.edu.tr’den 20 TL’ye temin edilebiliyor.  

Anahtar Kelimeler: bilkent tiyatrosu, bilkent tiyatro salonu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir