Haber

39. Basamak Zorlu Psm'de

39. Basamak Zorlu Psm'de

2016.09.28 00:00
| |
0
|
5597


John Buchan’ın usta kalemini ve Alfred Hitchcock’un sinema dehasını tiyatro sahnesinde buluşturan “39 Basamak”, dünyanın en ünlü kovalamaca hikayelerinden biri.


GERİLİMLİ ÇILGIN KOMEDİ “39 BASAMAK”, YENİ SEZONU 5-6 EKİM’DE AÇIYOR

Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın baş döndüren performanslarıyla büyülediği “39 Basamak”, yeni sezona Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde “Merhaba” diyor! Gerilim atmosferinin çevrelediği, alabildiğine çılgın bir komediyi sahneye taşıyan oyun, 5 Ekim Çarşamba ve 6 Ekim Perşembe akşamı yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.

Korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle bir araya getiren “39 Basamak”; Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın muhteşem performanslarıyla, sahnelendiği ilk günden bu yana büyük beğeni topluyor. 

John Buchan’ın usta kalemini ve Alfred Hitchcock’un sinema dehasını tiyatro sahnesinde buluşturan “39 Basamak”, dünyanın en ünlü kovalamaca hikayelerinden biri. Gerilimli ama bir o kadar da komik bir casusluk serüveni “39 Basamak”ta ustaca kullanılan kara mizahla, dinamizm hiç azalmıyor.

1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. 

Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu Müşterek isimli oluşumun üstlendiği “39 Basamak”, 5 Ekim 2016, Çarşamba ve 6 Ekim 2016, Perşembe akşamları Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri Biletix, Zorlucenterpsm.com ve Zorlu PSM gişelerinde!

Bilgi için:     
biletix.com
twitter.com/39Basamak
facebook.com/39Basamak

“39 BASAMAK” HAKKINDA

John Buchan’ın, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te beyazperdeye taşınan “39 Basamak” adlı gerilim romanı; daha sonra Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenen oyun, gerilim çerçeveli müthiş bir komediyi sahneye taşıyor. 

Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği “39 Basamak”, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, hareket düzeni Alpaslan Karaduman’a, kukla tasarımı ise Candan Seda Balaban’a ait. Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu “Müşterek” isimli yeni oluşumun üstlendiği “39 Basamak”; Tiyatro.iN ve Pangar Tiyatro’nun da destekleriyle sahneye konuyor. 

Etkinlik

Etkinlik Yer Tarih

Anahtar Kelimeler: zorlu psm, 39. basamak

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir