Haber

39. Basamak Zorlu PSM'de

39. Basamak Zorlu PSM'de

2016.11.06 00:00
| |
0
|
6175


Korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle bir araya getiren “39 Basamak”,..


 “39 BASAMAK”TA CASUSLUK, KARA MİZAH ve DİNAMİZM BİR ARADA!

Dünyanın en ünlü kovalamaca hikayelerinden “39 Basamak”ta; gerilimli ama bir o kadar da komik casusluk serüveninin dinamizmi hiç azalmıyor! Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın performanslarıyla baş döndüren “39 Basamak”; 9 Kasım Çarşamba ve 10 Kasım Perşembe akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde!

Korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle bir araya getiren “39 Basamak”, John Buchan’ın usta kalemini ve Alfred Hitchcock’un sinema dehasını tiyatro sahnesinde buluşturuyor.


  
1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. 

Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu Müşterek isimli oluşumun üstlendiği “39 Basamak”, 9 Kasım 2016, Çarşamba ve 10 Kasım 2016, Perşembe akşamları Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri Biletix, Zorlucenterpsm.com ve Zorlu PSM gişelerinde!


Bilgi için:     biletix.com
    twitter.com/39Basamak
    facebook.com/39Basamak


“39 BASAMAK” HAKKINDA
John Buchan’ın, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te beyazperdeye taşınan “39 Basamak” adlı gerilim romanı; daha sonra Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenen oyun, gerilim çerçeveli müthiş bir komediyi sahneye taşıyor. 

Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği “39 Basamak”, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, hareket düzeni Alpaslan Karaduman’a, kukla tasarımı ise Candan Seda Balaban’a ait. Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu “Müşterek” isimli yeni oluşumun üstlendiği “39 Basamak”; Tiyatro.iN ve Pangar Tiyatro’nun da destekleriyle sahneye konuyor. 

Anahtar Kelimeler: 39. basamak, aysa prodüksiyon tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir