Haber

39. Basamak; Hızlı Ve Renkli  Bir Komedi

39. Basamak; Hızlı Ve Renkli Bir Komedi

2016.11.29 00:00
| |
0
|
5865


Hem yüksek tempolu, hem kasvetli, hem gerilimli, hem de çok renkli casusluk serüveni “39 Basamak”;

Hem yüksek tempolu, hem kasvetli, hem gerilimli, hem de çok renkli casusluk serüveni “39 Basamak”; 1 Aralık’ta CKM’de, 7-8-9 Aralık’ta ise Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde!

 

 

Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın birlikte rol aldığı “39 Basamak”; korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle bir araya getiriyor. Alfred Hitchcock gerilimini, heyecan yüklü bir atmosferde güçlü bir mizah anlayışıyla buluşturan oyun; karakterden karaktere giren oyuncuların muhteşem performansıyla da birleşince izleyenlere adeta bir tiyatro şöleni sunuyor.

1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. 

Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu Müşterek isimli oluşumun üstlendiği “39 Basamak”; 1 Aralık 2016, Perşembe akşamı CKM – Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 7 Aralık 2016, Çarşamba, 8 Aralık 2016, Perşembe ve 9 Aralık 2016, Cuma akşamları ise Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri Biletix’te, Zorlucenterpsm.com’da ve salonların gişelerinde!

Bilgi için:   

 biletix.com
 twitter.com/39Basamak
 facebook.com/39Basamak


“39 BASAMAK” HAKKINDA


John Buchan’ın, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te beyazperdeye taşınan “39 Basamak” adlı gerilim romanı; daha sonra Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenen oyun, gerilim çerçeveli müthiş bir komediyi sahneye taşıyor. 

Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği “39 Basamak”, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, hareket düzeni Alpaslan Karaduman’a, kukla tasarımı ise Candan Seda Balaban’a ait. Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu “Müşterek” isimli yeni oluşumun üstlendiği “39 Basamak”; Tiyatro.iN ve Pangar Tiyatro’nun da destekleriyle sahneye konuyor. 

Anahtar Kelimeler: 39 Basamak, aysa prodüksiyon tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir