Festival

13. Uluslar arası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Başlıyor

13. Uluslar arası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Başlıyor

2018.05.24 00:00
| |
0
|
6550


Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 26 Mayıs – 1 Haziran 2018 tarihleri arasında...

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 26 Mayıs – 1 Haziran 2018 tarihleri arasında çocuklar ve gençlerle buluşuyor. Yedi ülkenin katıldığı festival, Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile renklenecek. 


       Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde, 13 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, dünyanın farklı ülkelerinden çocuk ve gençlik tiyatrosu örneklerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Festivalin bu yılki programı, her yıl olduğu gibi oldukça zengin.


      Festivalin 13. Yılında ülke dışından konuk olarak katılan, İtalya’dan Katastrofa Clown topluluğu "Balonlar" ve ""Facia Oyun" adlı sokak gösterilerini, İspanya’dan Ayeklauwn Company, "Ayekantun" adlı oyununu, Fransa’dan Compagnie V.O topluluğu, " Keith’in çizimlerindeki Dans" adlı oyununu, Bulgaristan’dan Trio Tiyatrosu "Sihirden Öte" adlı kukla gösterisini, Yunanistan’dan Ta Panta Fi Kukla Topluluğu "Eşek ile Martı" adlı oyununu, Danimarka’dan Batida topluluğu "Uvertür" ve "İki Kişilik Solo" adlı sokak gösterilerini Eskişehirli minikler için sahneleyecekler. 


Bakırköy Belediye Tiyatrosu "Otobüs Durağında Üç Bencil" adlı oyununu, Ankara Devlet Tiyatrosu-"Âlice Harikalar Diyarında" adlı prodüksiyonunu, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu "Moliere Efendi" adlı gençlik oyununu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ise "Beyaz Tay" adlı oyununu sahneleyecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, "Mevsimler" adlı sevilen çocuk oyununun yanı sıra, EBBŞT Gençlik Sahnesi " Sen de Gitme Triyandafilis" adlı gençlik oyununu izleyici ile buluşturacak.
Festivalde ayrıca Assitej Genç Sahne topluluğu "Dünyadaki En Güzel Şey" adlı gösterisini, Dans Et Sahne Sanatları Topluluğu "STYX" adlı dans gösterisini, Göknur Birincioğlu, "Sobe Ben Penelope” adlı Masal Dramatizasyonunu, İnanç Ensemble Topluluğu “Film Müzikleri Konseri” adlı dinletisini ve Eskişehir B.B Çocuk Gösteri Grubu, dans gösterilerini sergileyecekler


Tülin Sağlam’ın gerçekleştireceği "Örneklerle Çocuk Tiyatrosu" adlı Atölye çalışması ve söyleşinin yanı sıra, Suna Turgut’un "Yüz yüze" ve “Ana Çocuk Atölyesi” festivalin bu yılki atölye çalışmalarını oluşturuyor.


13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 26 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de, Adalar Mevki’nde başlayacak. Yedi gün boyunca şehir tiyatrolarının tüm sahnelerinde ve açık alanlarda tiyatro oyunları, dans gösterileri, müzik etkinlikleri ve atölyeler ile devam edecek olan festival 1 Haziran Cuma günü sona erecek. 

Anahtar Kelimeler: uluslar arası eskişehir çocuk ve gençlik festivali, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir