Festival

1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali Bugün Start Verdi.

1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali Bugün Start Verdi.

2024.02.19 00:00
| |
0
|
1426


Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek olan ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek...

1. ORDU ŞEHİR TİYATROLARI FESTİVALİ BUGÜN START VERDİ.. 
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek olan ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek “1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali”, bugün start verdi. Sanatseverleri bir araya getirmeyi  hedefleyen festival, fetistivele katılan misafir tiyatrolar ile yapılan ve halkın katılımı ile gerçekleşen bando eşliğinde büyük bir kortej eşliğinde  başladı.

Festivalin heyecan verici başlangıcı,  yani bugün 19 Şubat’ta saat 14:00’te Ceren Özdemir Meydanı’ndan başladı. Kortej yürüyüşü Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda sonlanırken, bugün saat 20:00’de ise Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Aşk ve Gurur” adlı oyun festival açılış oyunu olarak sahnede olacak. 

Festival kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Kuvayi Milliye Destanı”, Akçaabat Belediye Tiyatrosu’nun “Ayyar Hamza”, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Papaz Kaçtı”, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Komedi Mola”, Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Kafkas Tebeşir Dairesi” ve Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘’Grönholm Metodu’’ adlı oyunları Ordulu tiyatro severler ile buluşacak. Oyunların biletleri şimdiden tükenmeye başladı.

Festivalde Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu da sezon oyunlarından “Rumuz Goncagül” ve “Bu Kimin Hayatı” adlı oyunu ile seyirci ile buluşacak. Festival 27 Şubat 20.00’da galası gerçekleştirilecek ‘’Bu Kimin Hayatı’’ Adlı oyun ile son bulacak.

Umarım uzun yıllar devam etmesini diler sanat dolu yıllar ve festivaller dilerim.


Tiyatro severler, festival kapsamında sahnelenecek oyunların biletlerine, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu gişesinden ve biletinial.com online bilet satış sistemi üzerinden ulaşabilecekler.
(OBBKT Gişe: 0(452) 223 19 91)

 

Haber: Serkan Aydın

Anahtar Kelimeler: Ordu Şehir Tiyatroları Festivali, obbkt

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir