Haber

 Yeni Metinler ve Diğer Şeyler: Iphigeneia Oyun Okuması

Yeni Metinler ve Diğer Şeyler: Iphigeneia Oyun Okuması

2018.03.14 00:00
| |
0
|
3856


17 Mart Cumartesi günü 20.30’da gerçekleşecek okumanın ardından yazarın katılımıyla bir söyleşi de düzenlenecek...

GalataPerform’un 2006 yılından beri devam eden uluslararası projesi Yeni Metin Yeni Tiyatro kapsamında Norveç Büyükelçiği’nin desteğiyle Avrupa’nın en prestijli tiyatro ödülleri arasında gösterilen İbsen Ödülü sahibi oyun yazarı Finn Iunker İstanbul’a geliyor

Ferdi Çetin tarafından Türkçe’ye çevrilen Finn Iunker’in “IPHIGENEIA” isimli oyunu, Yeşim Özsoy’un sahnelemesiyle okuma tiyatrosu olarak GalataPerform ve Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi işbirliğiyle, A Corner in the World X bomontiada ALT’ın ev sahipliğinde seyirciyle buluşacak.

17 Mart Cumartesi günü 20.30’da gerçekleşecek okumanın ardından yazarın katılımıyla bir söyleşi de düzenlenecek. Finn Iunker ayrıca Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında 17 Mart Cumartesi günü GalataPerform’da oyun yazarlığı atölyesi verecek.
 
Euripides'in "Iphigeneia in Aulis" eserinden yola çıkılarak yazılan oyun Agamemnon’un askeri zaferler için nasıl kızını kurban ettiğini hicivli bir dille anlatır. 1998 yılında Antwerp, Belçika’da sahlenen Iphigenia, 2006 yılında Norveç’te sahnelenmiştir.
 

IPHINEIA
Yazan: Finn Iunker
Çeviren: Ferdi Çetin
Yöneten: Yeşim Özsoy

Tarih: 17 Mart Cumartesi 20.30
Yer: Bomontiada Alt

*Etkinlik ücretsizdir.

Anahtar Kelimeler: iphigeneia, galata perform

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir