Haber

 Tiyatro “Aşkımızın Son Durağı”: Frankfurt!

Tiyatro “Aşkımızın Son Durağı”: Frankfurt!

2021.12.07 00:00
| |
0
|
986


Tiyatro Frankfurt, Ferhan Şensoy’un yazdığı Aşkımızın Son Durağı adlı komedi oyununun prova çalışmalarını tamamladı.

Tiyatro Frankfurt, Ferhan Şensoy’un yazdığı Aşkımızın Son Durağı adlı komedi oyununun prova çalışmalarını tamamladı. Oyun ilk olarak Frankfurt Gallus Theater’da 10, 11 & 12 Aralık’ta sahnelenecek.

Frankfurt, 04.11.2021 – Tiyatro Frankfurt, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz, Türk tiyatrosunun duayen ismi Ferhan Şensoy’un 2 perdelik komedi oyunu ile perdesini açıyor. Aşkımızın Son Durağı, 10 Aralık’ta Frankfurt Gallustheater’da gerçekleşecek prömiyerin ardından Almanya başta olmak üzere Avrupa ve Türkiye’de sahnelenecek.

Büyük bir heyecan ve özveri ile hazırlanan ve emekli tiyatrocu bir karı kocanın, önünden vazır vazır trenlerin geçtiği İstanbul’un bir banliyö semtindeki evlerinin garajında oluşturdukları sanat akademisinin öyküsünün anlatıldığı oyun, klasik Ferhan Şensoy mizahının inceliklerini taşıyor.

Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, “Türk tiyatrosunun en önemli yazarlarından Ferhan Şensoy’u Frankfurt’ta bir kez daha yaşatacağız” diyor ve ekliyor: “Pandemi süresince oyunun provalarını ben ve ekibim her hafta online ya da koşullar elverdiğince yüz yüze olarak aksatmadan yaptık ve sonunda izleyici ile buluşmaya hazırız. Ekip olarak çok heyecanlıyız, çok emek verdik. Çünkü biliyoruz ki sanata ve mizaha toplum olarak çok ihtiyacımız var. Frankfurt’ta Türkçe tiyatronun en güzel kalemlerinden birini bizim yorumumuzla izlemek isteyen herkesi 10/11/12 Aralık’ta Gallus Tiyatrosuna bekliyoruz. Biz provalar süresince çok eğlendik, izleyenleri de eğlendireceğimizin garantisini veriyoruz”.

Oyun Venüs Bekar’ın çevirisiyle Almanca üst yazı ile gösterilecek. Rejisi Tiyatro Frankfurt ekibinin kollektif çalışması ile gerçekleşirken, Yönetmen yardımcıları Çiğdem Spickermann ve Umut Kuzu, Reji asitanığını Gonca Ekiz,  kostüm tasarım Tomris Kuzu, müzikler ise usta müzisyen Can Atilla’nın imzasını taşıyor, sahne tasarım Hannan Aslan,  oyunun ışık ve video tasarım M.Hüseyin Özcan, Dekorunu ise Şahin Vural yaptı. Sahne arkasında Sevda Şahin, Güneş Şahin görev alıyor. Oyunda rol alan oyuncular ise Kamil Kellecioğlu, Çiğdem Spickermann, Haydar Akarsu, Umut Kuzu, Hande Uluöz Saraçoğlu, Handan Tıraş ve Aytaç Saraç.

Kahkaha dolu bir akşam geçirmek için biletleri şimdiden www.gallustheater.de adresinden almayı unutmayın! Oyunu izlemek isteyen izleyicilerin Pandemi kuralları gereği 2G + kuralı uygulanmaktadır.

Anahtar Kelimeler: tiyatro frankfurt, Aşkımızın Son Durağı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir