Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta  (6-11 Aralık)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (6-11 Aralık)

2022.12.06 00:00
| |
0
|
1554


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1'i çocuk oyunu olmak üzre 8 oyunla seyirci karşısında olacak...

Aziz Dostum Çehov Zeytinburnu Sahnede ve AKM Tiyatro Salonunda
Anton Çehov’un Tütünün Zararları, Bir Evlenme Teklifi ve Ayı adlı kısa oyunundan oluşan Zafer Algöz'ün yönettiği Aziz Dostum Çehov bu hafta Zeytinbrunu Sahnesinde ve AKM Tiyatro Salonunda seyirci ile buluşuyor. Bir Evlenme Teklifi evlenme arzusundaki bir kadının takıntılarını ve bir türlü iletişim ortamı bulamadığı eş adayıyla yaşadığı münakaşaları; Tütünün Zararları baskın bir eş tarafından otuz üç yıl istemediği bir hayat yaşayan adamı; Ayı ise bir kadınla erkeğin alacak meselesi yüzünden nefretle başlayan ilişkilerinin aşka dönüşmesini anlatıyor.

Hepsi Benim Senin Hiç Yok AKM Çok Amaçlı Salonda
Hepsi Benim Senin Hiç Yok okuma tiyatrosu prömiyerinin ardından bu hafta AKM Çok Amaçlı Salonda seyirci karşısında olacak.Burak Akyüz’ün yazdığı ve Fikret Urucu’nun yönetmenliğini üstlendiği oyunda; Kemal Aydın Sezgin, Gizem Genç Aydın, Koray Atak, Ekinsu Karaata, Alparslan Çağlar, İsmail Nadir Bilgili rol alırken, oyunun asistanı da Nur Merve Akdemir.

Limon Mecidiyeköy Büyük Sahnede.
Beyazperdeden tanıdığımız yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun yönettiği ve Memet Baydur'un 'oyun içinde oyun' tekniğini kullanarak yazdığı oyunda Dekor Tasarımını Aytuğ Dereli, Kostüm Tasarımını Dilek Kaplan, Işık Tasarımını Yakup Çartık, oyun müziklerini Mustafa Biber, Yönetmen Yardımcısılığını Esra Akbaş ve oyunun asistanlığını Merve Şeyma Zengin yaparken, Lebip Gökhan, Murat Sarı, Fatih Topçuoğlu, Nihal Dinçel, Melike Durak Aras, Çağıl Tekten ve Emre Çoldur karakterlere hayat veriyor. Limon bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede.

Her Şey Yolundaymış Gibi Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede
ABD'li yazar Neil Labute'un modern zaman ikili ilişkileri üzerine çarpıcı yaklaşımlarla kaleme aldığı, Ekin Tunçay Turan'ın çevirisini yaptığı "Ölüler Diyarı", "Bir Mutluluk Anı" ve "Karmakarışık" adlı üç kısa oyunundan oluşan Her Şey Yolundaymış Gibi, Dilek Güven rejisiyle bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede.


Bence Katil Öldürdü Üsküdar Tekel Sahnesinde
Bence Katil Öldürdü oyunu Üsküdar Tekel Sahnesinde prömiyerinin ardından yine aynı sahnede temsillerine devam ediyor.  Kurtcebe Turgul'un yazdığı ve Gökhan Kocaoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği oyunda; dekor tasarımı Aytuğ Dereli'ye, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan, ışık tasarımı ise İ. Önder Arık'a ait. Süleyman Atanısev, Fazıl Aksakal, Ayça Güngör Aşık, Rojhat Özsoy, Cem Cücenoğlu ile Nimet İyigün'ün rol aldığı keyfli oyununun müziklerini ise Orhan Enes Kuzu yaparken, yönetmen yardıcmılığını Şirin Ergüven Hamşioğlu, hareket düzenini ve asistanlığını Fazıl Aksakal ve yine asistanlığını da Enes Daniş üstlendi. Paris’in müstesna bir semtindeki devasa bir malikanede, ünlü iş adamı Eugène Lamortier’nin cesedinin etrafında toplanmış birbirinden ilginç karakterlerin başından geçenlerin anlatıldığı oyunu 10 Aralık'a kadar Üsküdar Tekel Sahnesinde izleyebilirsiniz.


Bir Ruhun Hikayesi Üsküdar Stüdyo Sahnede
Ingmar Bergman'ın yazdığı, İpek Özgüven'in çevirdiği, Bénédicte Acolas'ın uyarladığı ve Serap Eyüboğlu'nun yönettiği Bir Ruhun Hikayesi oyunu bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyici ile buluşuyor. Ingmar Bergman'ın sinema filmi için yazdığı aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, kadının hayatta varoluş hesaplaşmasını anlatıyor. Gerçeklerden kaçıp hayallerine sığınan ve hayallerinden uyanıp gerçeğine düşen Viktoria'ı Zeynep Erkekli'nin canlandırdığı bu keyifli oyunu Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyebilirsiniz.

 

Bütün Gün Ağaçlarda Garibaldi Sahnede

3 Aralık Cumartesi günü Garibaldi Sahnede prömiyer yaparak seyirci ile buluşan Bütün Gün Ağaçlarda adlı okuma tiyatrosu bu hafta yine aynı sahnede seyirci ile buluşacak.

Marguerite Duras'ın yazdığı, Salah Birsel'in dilimize kazandırdığı ve Yeşim Gül'ün yönettiği özlem ve yalnızlıkla iç içe geçmiş hesaplaşmaların anlatıldığı bu keyifli oyunun dekor ve kostüm tasarımını Burcu Melek Bozan, yönetmen yardımcılığını Emine Şule Gezgöç yaparken Ayla Baki Yücesoy, Erşan Utku Ölmez, Tuğçe Aksum ile Batıkan Köleoğlu rol alıyor.

Turta Girmemiş Orman AKM Çok Amaçlı Salonda
Haftanın çocuk oyunu Turta Girmemiş Orman 11 Aralık Pazar günü AKM Çok Amaçlı Salonda minik seyircilerimizle buluşacak.

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir