Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (25–31 Ekim.2022)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (25–31 Ekim.2022)

2022.10.24 00:00
| |
0
|
1036


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 7 oyunla seyirci karşısına çıkarken, bir de Bursa Devlet Tiyatrosu turne oyunu İstanbul seyircisi ile buluşacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 7 oyunla seyirci karşısına çıkarken, bir de Bursa Devlet Tiyatrosu turne oyunu İstanbul seyircisi ile buluşacak.  Haftanın oyunları; Karmakarışık, Tamamen Doluyuz, Uçmak "Hezârfen Ahmed Çelebi", Tek Başıma, 80 Günde Devr-i Alem, Aziz Dostum Çehov, Maçın Adamı ve Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı Uçurtmanın Kuyruğu.

Karmakarışık AKM Tiyatro Salonunda

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Haldun Dormen rejisörlüğünde sahnelediği Karmakarışık, 29 ve 30 Ekim'de AKM Tiyatro Salonu’nda izleyicilerle buluşacak. Ray Cooney’in kaleme aldığı oyun, Richard Philips adında saygın bir bakanın, rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak için gittiği otelde bir cesetle karşılaşmasını ve olayların içinden çıkılmaz bir hal almasını konu alıyor.  


Tamamen Doluyuz AKM Çok Amaçlı Salonda

Sam, konservatuarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek, Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışmaktadır. Bakalım Sam içine düştüğü bu trajikomik ortamdan kendini kurtarıp, asıl işine geri dönebilecek midir? Elif Erdal'ın yönettiği ve Efe Erkekli'nin oynadığı bu keyifli oyunu bu hafta 25 ve 26 Ekim'de AKM Çok Amaçlı Salonda izleyebilirsiniz..

Uçmak "Hezârfen Ahmed Çelebi" Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Bilim insanı Hezarfen'in tutkularını ve yalnızlığını işleyen Ömer Fikret Oyal'ın yazdığı, Hakan Çimenser'in yönettiği 2 perdelik Uçmak: "Hezarfen Ahmed Çelebi" oyunu, bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede seyirci karşısında olacak.


Tek Başıma Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede

Tayfun Erarslan' yönettiği ve Fulya Ülvan'ın oynadığı Tek Başıma oyunu da bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede seyirci ile buluşacak.


80 Günde Devr-i Alem Üsküdar Tekel Sahnesinde

80 Günde Devr-i Alem, Jules Verne’nin yazıp Mark Brown’un uyarlaması, Başak Othan’ın çevirisi ve Gökhan Kocaoğlu’nun rejisiyle sahneye taşınıyor. Oyunun dekor tasarımı Aytuğ Dereli’ye, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan’a, ışık tasarımı Serhat Akın’a, koreografi Tuğçe Tuna’ya, müzikler ise Oktay Köseoğlu’na ait. Bu keyifli ve eğlenceli oyun bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde izlenebilir.

Aziz Dostum Çehov Üsküdar Stüdyo Sahnede

Anton Çehov’un Tütünün Zararları, Bir Evlenme Teklifi ve Ayı adlı kısa oyunundan oluşan Zafer Algöz'ün yönettiği Aziz Dostum Çehov bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnesinde. Bir Evlenme Teklifi evlenme arzusundaki bir kadının takıntılarını ve bir türlü iletişim ortamı bulamadığı eş adayıyla yaşadığı münakaşaları; Tütünün Zararları baskın bir eş tarafından otuz üç yıl istemediği bir hayat yaşayan adamı; Ayı ise bir kadınla erkeğin alacak meselesi yüzünden nefretle başlayan ilişkilerinin aşka dönüşmesini anlatıyor.


Maçın Adamı Garibaldi Sahnede

Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı, Hira Tekdindor'un çevirdiği,  Kayhan Berkin'in yönettiği ve Cem Zeynel Kılıç'ın rol aldığı Maçın Adamı 27, 28, 29 ve 30 Ekim'de  Garibaldi Sahnesinde izleyiciyle buluşuyor.


Uçurtmanın Kuyruğu (Bursa DT) Zeytinburnu Sahnesinde

Oyuncu, oyun yazarı Savaş Dinçel’in yazdığı oyunun yönetmen koltuğunda Serap Uluyol Karanfilci oturduğu Uçurtmanın Kuyruğu bu hafta 31 Ekim'de Zeytinburnu Sahnesinde İstanbul seyircisi ile buluşuyor. Çocukluğunu yaşayamamış bir adamı kendi iç hesaplaşmasının anlatıldığı oyunda;  Cem Arabacıoğlu ve Ufuk Şener rol alıyor.  Dekor tasarımı Sinan Yardımedici, kostüm tasarımı Elif Çakanlı Kurtoğlu,, ışık tasarımı Sinan Mahçup, müzikleri Oktay Köseoğlu, koreografisi Orçun Okurgan, dramaturjsi Günay Ertekin  imzası taşıyor.

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir