Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta  (24 Ekim– 29 Ekim)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (24 Ekim– 29 Ekim)

2023.10.24 00:00
| |
0
|
1032


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1 yeni oyun olmak üzere toplam 5 oyunla seyirci karşısında olacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1 yeni oyun olmak üzere toplam 5 oyunla seyirci karşısında olacak.  Haftanın oyunları şöyle;  Zafer Algöz rejisiye Rumuz Goncagül, Bir Picasso, yeni oyun Frankenstein 32 Kısım Tekmili Birden, Yalnızlık İntiharı, Çağrılmadan Gelen.
 
Frankenstein 32 Kısım Tekmili Birden Üsküdar Tekel Sahnesinde Prömiyer Yapıyor
Frankenstein 32 Kısım Tekmili Birden Üsküdar Tekel Sahnesinde seyirci ile buluşuyor. Sebastian Seidel'in yazdığı, Yücel Erten'in çevirdiği, Mine Tüfekçioğlu'nun yönettiği bu klasik oyunda karakterlere Salih Bayraktar ve Levent Aras hayat veriyor. Dekor ve kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen'in, ışık tasarımını Akın Yılmaz'ın, müziklerini Ozan Demir'in, hareket düzenini Ali Ertekin ve yönetmen yardımcılıklarını Doruk Ordu ile Bilal Ercan'ın yaptığı bu klasik bir korku hikayesi, korkunç bir komedi bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde izlenebilir.

 
Bir Picasso Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede
Nazi işgali altındaki Fransa’da yaşayan ressam Pablo Picasso ile dönemin Almanya kültür bakanlığı sorumlusu olan Bayan Fischer arasında geçen sorgulamalar-çatışmalar-hesaplaşmaların anlatıldığı Bir Picasso adlı oyun bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de olacak.

 
Yalnızlık İntiharı Üsküdar Stüdyo Sahnede
Neda Nejdana'nın yazdığı, Senem Ceher'in çevirdiği, ve Gamze Şendil Yapar'ın da yönettiği Yalnızlık İntiharı oyunu bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede seyirci ile buluşuyor.  Çağdaş Ukrayna tiyatrosunun önde gelen kadın yazarlarından Neda Nejdana’nın eğlenceli bir dille kaleme aldığı karakomedi türündeki oyun, yazıldığı günden itibaren birçok tiyatronun dikkatini çekmiş, Bulgarca, Gürcüce, Makedonca İngilizce, Lehçe ve Türkçeye çevrilmiş, Ukrayna, Fransa, Polonya, Avusturya’da sahnelenmiştir. 10 Mart'ta prömiyerini gerçekleştiren oyunun dekor tasarımını Aytuğ Dereli, kostüm tasarımını Dilek Kaplan, ışık tasarımı Yakup Çartık, müziklerini Yaseminsu Şendil üstlenirken, oyunun asistanı ise Damla Polat. Karakterlere Erşan Utku Ölmez, Zeynep Alper Aksoy, Handan Ölçener ile Oğuz Kaan Kahraman'ın hayat verdiği dış ses olarak da yine Damla Polat'ın yer aldığı bu eğlenceli oyun bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede izlenebilir.

 
Çağrılmadan Gelen Garibaldi Sahnede
Maurice Maeterlinck'in yazdığı ve bir masanın etrafında yarı karanlıkta oturan bir ailenin akşam dokuzdan gece yarısına kadar geçen sürede yaşadıklarını gözler önüne seren oyunu Lale Ertiş Gençtürk yönetiyor. Maeterlinck'in tekinsiz ve gotik oyununda tüm seyircilerin gerçekle kurdukları bağları sorgulamaları ve aynı zamanda oyun boyunca sezgisel yeni bir deneyim yaşamaları arzulanıyor. Bu keyifli oyunu bu hafta Garibaldi Sahnesinde izleyebilirsiniz.

 
Rumuz Goncagül Mecidiyeköy Büyük Salonda
10 Ocak'ta Devlet Tiyatroları Üsküdar Tekel Sahnesi’nde prömiyer yapan Zafer Algöz’ün yönettiği ve Timur Selçuk’un müzikleriyle seyirciyle buluşan Rumuz Goncagül bu hafta Mecidiyeköy Büyük Salonda temsillerine devam ediyor. Oktay Arayıcı’nın 1977 yılında yazdığı günümüze kadar pek çok kez sahnelenen oyunun dekor tasarımı Nur Sinem Mete’ye, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan’a, ışık tasarımı İ. Önder Arık’a, dramaturgisi Derya Özer’e, yönetmen yardımcılığı İşdar Gökseven,Eylem Yıldız ve Ergun Akvuran’a, koreografisi Kerem Kuraner’e, müzik direktörlüğü Rahim Ozan Demir’e ait, oyunda karakterlere  Dilek Güven, Eylem Yıldız, Şebnem Bilgeer, Efe Erkekli, Duygu Gökhan, Erdoğan Aydemir, Engin Delice, Ahmet Dizdaroğlu, Uğur Keleş ve Buğra Kağan Kahraman hayat veriyor.

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir