Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (18–23 Ekim.2022)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (18–23 Ekim.2022)

2022.10.18 00:00
| |
0
|
926


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 7 oyunla seyirci karşısında olacak.

 

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 7 oyunla seyirci karşısında olacak.  Haftanın oyunları; Karmakarışık, Hırçın Kız, Yol, Bir Nefes Dede Korkut, Gazale (Uzun Gece), Kendi Gök Kubbemiz ve Maçın Adamı.

Karmakarışık ve  Hırçın Kız AKM Tiyatro Salonunda

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Haldun Dormen rejisörlüğünde sahnelediği Karmakarışık, 18 Ekim'de AKM Tiyatro Salonu’nda izleyicilerle buluşacak. Ray Cooney’in kaleme aldığı oyun, Richard Philips adında saygın bir bakanın, rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak için gittiği otelde bir cesetle karşılaşmasını ve olayların içinden çıkılmaz bir hal almasını konu alıyor. Dramaturgi ve rejisini Yücel Erten'in üstlendiği, başlıca rollerini Hakan Meriçliler ile Veda Yurtseverin paylaştığı Hırçın Kız da bu hafta 22 Ekim'de AKM Tiyatro Salonunda izlenebilir.


Bir Nefes Dede Korkut Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede

Gökçe Kurt Elitez’in derleyip yönettiği Bir Nefes Dede Korkut, Oğuz Türklerinin bilinen en eski destansı hikâyelerini İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçılarının yorumlarıyla yüz yıllar öncesinden sahneye taşıyor. Bu keyifli oyun, bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede izlenebilir.

Gazale (Uzun Gece) Üsküdar Tekel Sahnesinde

İskender Pala'nın yazdığı, Hidayet Erdinç'in yönettiği Gazale (Uzun Gece) oyununun konusu kısaca Kethüdazade Arif Efendi, dostları İsmail Dede Efendi, Keçecizade İzzet Molla, Yeniçeri Mülazim Efendi ve Celep Ağa ile 1826'nın Ağustos ayında, Sultan II. Mahmud'un, kendisine karşı ayaklanan yeniçerilerin kışlalarını top ateşine tuttuğu gece, Üsküdar Salacak'ta bir tekkede bir araya gelir. Arif Efendi o uzun gecede onları bir oyuna davet eder. Bu keyifli oyunu bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde izleyebilirsiniz.

Yol Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Ozan Uçar'ın yazıp yönettiği Yol, bu hafta Mecidiyeköy B üyük Sahnede. Oyun, Yunus Emre’nin doğduğu ve büyüdüğü topraklardan ayrılıp yola çıkmasıyla başlıyor. O dönemde yaşanan zulme dayanamayan ve içten içe isyan eden Yunus Emre’nin yolda tanık olduğu hayatlar ve kişilerle olan diyaloğunu görüyoruz.

Maçın Adamı Garibaldi Sahnesinde

Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı, Hira Tekdindor'un çevirdiği,  Kayhan Berkin'in yönettiği ve Cem Zeynel Kılıç'ın rol aldığı Maçın Adamı bu hafta Garibaldi Sahnesinde izlenebilir.

Kendi Gök Kubbemiz Üsküdar Stüdyo Sahnede

Kendi Gök Kubbemiz’de Yahya Kemal'in dizelerinde hayat bulan eski ve yeni, doğu ve batı, vatan ve İstanbul sevgisi ve insana dair her tür özlem, aşk ve ölüm temaları ile geçmişe bir yolculuk yapılıyor. Bu yolculuğa bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede tanık olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: istanbul Devlet Tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir