Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (17–20.Mart.2022)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (17–20.Mart.2022)

2022.03.16 00:00
| |
0
|
780


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 2'si çocuk oyunu 1'i de okuma tiyatrosu olmak üzere 7 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.
 Haftanın oyunları; Bir Nefes Dede Korkut, Suşa ile Kiki (Yer ile Gök Arasında), Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam, Bay Z., Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı), Meraklısı İçin "Öyle Bir Hikaye", Masanın Altında.
 
Bir Nefes Dede Korkut Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonda
 
Gökçe Kurt Elitez’in derleyip yönettiği Bir Nefes Dede Korkut, Oğuz Türklerinin bilinen en eski destansı hikâyelerini İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçılarının yorumlarıyla yüz yıllar öncesinden AKM sahnesine taşıyor. Bu keyifli oyun, 17 ve 18 Mart'ta AKM Çok Amaçlı Salonda izlenebilir.
 
Suşa ile Kiki (Yer ile Gök Arasında) Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonda
 
Mustafa Avkıran’ın Erdoğan Kahyaoğlu’nun sevilen çocuk öykülerinden sahneye uyarladığı Şuşa ile Kiki, AKM Çok Amaçlı Salon’da minik tiyatroseverlerle buluşuyor. Merve Şeyma Zengin ve Refiye Genç’in rol aldığı Şuşa ile Kiki 20 Mart'ta AKM Çok Amaçlı Salonda.
 
 
Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam Mecidiyeköy Büyük Sahnede
 
Matei Visniec’in yazdığı, Burak Üzen’in çevirdiği ve Elif Erdal’ın yönettiği Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede.
 
Bay Z.  Mecidiyeköy'de Stüdyo Sahnede
 
Bülent Usta'nın yazdığı Atilla Şendil'in yönettiği ve Ali Çelik, Gerçek Alnıaçık, Orkun Gülşen, Ozan Uçar'ın rol aldığı Bay Z. oyunu bu hafta Mecidiyeköy'de Stüdyo sahnede 17, 18 ve 19 Mart'ta izlenebilir.
 
Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) Üsküdar Tekel Sahnesinde
 
Eberhard Streul'un yazdığı, Yücel Erten'in çevirdiği, Ali İpin'in yönettiği ve Murat Karasu ile Özge Özdemir'in oyuncu olarak yer aldığı Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesi'nde 19 ve 20 Mart tarihlerinde izlenebilir.
 
Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye”, Garibaldi Sahnesinde
 
Sait Faik Abasıyanık’ın gizemli dünyasının dehlizlerine girerek onun gözünden İstanbul’u anlamaya, hayatı koklamaya, İstanbul’a yeni bir pencere açmaya ve bu pencereden martılara seslenmeye, dalgalarla fısıldaşmaya, rüzgârı dinlemeye; sevgiyi, aşkı, insanı, sanatı, edebiyatı duyumsamaya hazır mısınız. Taner Turan’ın oynadığı Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye” 17, 18, 19 Mart tarihlerinde Garibaldi Sahnesinde izlenebilir.
 
 
Masanın Altında Garibaldi Sahnesinde
 
Yazan Roland Topor'un yazdığı, Esen Özman'ın çevirdiği ve Çağıl Tekten'in yönettiği Masanın Altında okuma tiyatrosu 20 Mart tarihinde Garibaldi Sahne'de prömiyer yapıyor.
 
 
 

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir