Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta  (13-18 Aralık)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (13-18 Aralık)

2022.12.13 00:00
| |
0
|
2356


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1'i çocuk oyunu olmak üzre 9 oyunla seyirci karşısında olacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1'i çocuk oyunu olmak üzre 9 oyunla seyirci karşısında olacak. Haftanın oyunları şöyle;

Karmakarışık AKM Tiyatro Salonunda
İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Haldun Dormen rejisörlüğünde sahnelediği Karmakarışık, 15 ve 17 Aralık'ta AKM Tiyatro Salonu’nda izleyicilerle buluşacak. Ray Cooney’in kaleme aldığı oyun, Richard Philips adında saygın bir bakanın, rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak için gittiği otelde bir cesetle karşılaşmasını ve olayların içinden çıkılmaz bir hal almasını konu alıyor.


Maçın Adamı AKM Çok Amaçlı Salon ve Garibaldi Sahnesinde
Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı, Hira Tekdindor'un çevirdiği,  Kayhan Berkin'in yönettiği ve Cem Zeynel Kılıç'ın rol aldığı Maçın Adamı 13 ve 14 Aralık'ta AKM Çok Amaçlı Salon'da izleyiciyle buluşurken, 15 ve 16 Aralık'ta ise Garibaldi Sahnesinde olacak.


Limon Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Beyazperdeden tanıdığımız yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun yönettiği ve Memet Baydur'un 'oyun içinde oyun' tekniğini kullanarak yazdığı oyunda Dekor Tasarımını Aytuğ Dereli, Kostüm Tasarımını Dilek Kaplan, Işık Tasarımını Yakup Çartık, oyun müziklerini Mustafa Biber, Yönetmen Yardımcısılığını Esra Akbaş ve oyunun asistanlığını Merve Şeyma Zengin yaparken, Lebip Gökhan, Murat Sarı, Fatih Topçuoğlu, Nihal Dinçel, Melike Durak Aras, Çağıl Tekten ve Emre Çoldur karakterlere hayat veriyor. Limon'u bu hafta 13, 14 ve 15 Aralık tarihlerinde Mecidiyeköy Büyük Sahnede izleyebilirsiniz.

Her Şey Yolundaymış Gibi Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede
ABD'li yazar Neil Labute'un modern zaman ikili ilişkileri üzerine çarpıcı yaklaşımlarla kaleme aldığı, Ekin Tunçay Turan'ın çevirisini yaptığı "Ölüler Diyarı", "Bir Mutluluk Anı" ve "Karmakarışık" adlı üç kısa oyunundan oluşan Her Şey Yolundaymış Gibi, Dilek Güven rejisiyle bu hafta salıdan cumartesi gününe kadar Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede olacak.

 


Tamamen Doluyuz Üsküdar Tekel Sahnede

Sam, konservatuarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek, Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışmaktadır. Bakalım Sam içine düştüğü bu trajikomik ortamdan kendini kurtarıp, asıl işine geri dönebilecek midir? Elif Erdal'ın yönettiği ve Efe Erkekli'nin oynadığı bu keyifli oyunu bu hafta salı gününden cumartesi gününe kadar Üsküdar Tekel Sahnede izleyebilirsiniz.


Bir Ruhun Hikayesi Üsküdar Stüdyo Sahnede
Ingmar Bergman'ın yazdığı, İpek Özgüven'in çevirdiği, Bénédicte Acolas'ın uyarladığı ve Serap Eyüboğlu'nun yönettiği Bir Ruhun Hikayesi oyunu bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyici ile buluşuyor. Ingmar Bergman'ın sinema filmi için yazdığı aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, kadının hayatta varoluş hesaplaşmasını anlatıyor. Gerçeklerden kaçıp hayallerine sığınan ve hayallerinden uyanıp gerçeğine düşen Viktoria'ı Zeynep Erkekli'nin canlandırdığı bu keyifli oyunu Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyebilirsiniz.

Bir Nefes Dede Korkut Fatih Sahnesinde
Gökçe Kurt Elitez’in derleyip yönettiği Bir Nefes Dede Korkut, Oğuz Türklerinin bilinen en eski destansı hikâyelerini İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçılarının yorumlarıyla yüz yıllar öncesinden sahneye taşınıyor. Bu keyifli oyunu, bu hafta 15 Aralık'ta Fatih Sahnesinde izleyebilirsiniz.


Kafkas Tebeşir Dairesi Mecidiyeköy Büyük Sahnede
Alman şair ve yazar Bertold Brecht, 1940’lı yıllarda sürgün olduğu dönemde Çin efsanelerinden oluşan “Tebeşir Dairesi” masalından esinlenerek yazdığı oyun Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezindeki prömiyerini ardından, bu hafta Kozyatağı Kültür Merkezinde salıdan pazar gününe kadar seyirci karşısında olacak.


Turta Girmemiş Orman AKM Çok Amaçlı Salonda
Haftanın çocuk oyunu Turta Girmemiş Orman 18 Aralık Pazar günü AKM Çok Amaçlı Salonda minik seyircilerimizle buluşacak.

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir