Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (11 Haziran – 14 Haziran)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (11 Haziran – 14 Haziran)

2024.06.12 00:00
| |
0
|
2054


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 11-14 Haziran tarihleri arasında üç oyunla seyirci karşısında olacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (11 Haziran – 14 Haziran)

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 11-14 Haziran tarihleri arasında üç oyunla seyirci karşısında olacak. Haftanın oyunları şöyle:  Frankenstein (32 Kısım Tekmili Birden), Acâibül'l Temâşa, Meraklısı İçin "Öyle Bir Hikaye".

 
Frankenstein (32 Kısım Tekmili Birden) Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Frankenstein (32 Kısım Tekmili Birden) Mecidiyeköy Büyük Sahnede seyirci ile buluşuyor.  Sebastian Seidel'in yazdığı, Yücel Erten'in çevirdiği, Mine Tüfekçioğlu'nun yönettiği bu klasik oyunda karakterlere Salih Bayraktar ve Levent Aras hayat veriyor. Dekor ve kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen'in, ışık tasarımını Akın Yılmaz'ın, müziklerini Ozan Demir'in, hareket düzenini Ali Ertekin ve yönetmen yardımcılıklarını Doruk Ordu ile Bilal Ercan'ın yaptığı bu klasik bir korku hikayesi, korkunç bir komedi ile bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede izlenebilir.

Acâibü’l Temâşa Üsküdar Tekel Sahnesinde 

Oğuz Utku Güneş’in yazıp yönettiği Acâibü’l Temâşa oyunu 15 Mayıs’taki Üsküdar Tekel Sahnesindeki prömiyerinin ardınan yine aynı sahnede temsillerine devam ediyor. Acâibü’l Temâşa’da, Dekor Tasarımı Aytuğ Dereli'ye Kostüm Tasarımı Dilek Kaplan'a, Işık Tasarımı Ayşe Ayter'e, Müzik ve Koreografi Vehbi Can Uyaroğlu'na, Kukla Tasarım Cansu Akdeniz'e, Kaligrafi  Mehmet Kemal Şahinboy'a ,Video Tasarım Murat Soner'e, oyunun Yönetmen Yardımcılıkları Zuhal Acar, Ferhat Işıktaş, Tunca Soysal ile Emre Çebi'ye ve oyunun Asistanlıkları Arzu Daştan Mutlu ve Gökhan Efe Şenyapar'a ait.  Oyuncu kadrosunda ise Özge Arslan, Melina Özprodomos, Abdurrahman Merallı, Bucan Ekin Şimşek, Emre Çebi, Abdulselam Toğ ve Koray Atak’ın yer aldığı oyun bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde izleyebilirsiniz.

Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye” Üsküdar Stüdyo Sahnesinde

Sait Faik Abasıyanık’ın gizemli dünyasının dehlizlerine girerek onun gözünden İstanbul’u anlamaya, hayatı koklamaya, İstanbul’a yeni bir pencere açmaya ve bu pencereden martılara seslenmeye, dalgalarla fısıldaşmaya, rüzgârı dinlemeye; sevgiyi, aşkı, insanı, sanatı, edebiyatı duyumsamaya hazır mısınız. Ozan Uçar'ın yönettiği ve Taner Turan’ın oynadığı Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye” bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnesinde izlenebilir.

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir