Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta   (10 Ekim – 15 Ekim)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta (10 Ekim – 15 Ekim)

2023.10.10 00:00
| |
0
|
804


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1 yeni oyun olmak üzere 5 oyunla seyirci karşısında olacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1 yeni oyun olmak üzere 5 oyunla seyirci karşısında olacak.  Haftanın oyunları şöyle;  Celal Kadri Kınoğlu’nun yönetip oynadığı Seneye Bugün, Tek Başıma, Yedi Kadın, Bir Ruhun Hikayesi ve bu hafta prömiyerini yapacak Lale Ertiş Gençtürk’ün yönettiği Çağrılmadan Gelen.

Seneye Bugün Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Bernard Slade'in yazdığı, Celal Kadri Kınoğlu'nun yönettiği ve baş rolünü Gerçek Alnıaçık ile paylaştığı Seneye Bugün oyunu bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahne'de seyirci ile buluşacak. Tiyatro tarihinde yazılmış en güzel romantik komedilerden Seneye Bugün'de bir gece tesadüfen tanışan neşeli kahramanlar George ve Doris'in hikayesi anlatılıyor.

Tek Başıma Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede

Tayfun Erarslan' yönettiği ve Fulya Ülvan'ın oynadığı Tek Başıma oyunu da bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede seyirci ile buluşacak.

Yedi Kadın Üsküdar Tekel Sahnesinde

Amerikalı yazar Barbara Schottenfeld’in yazdığı ve aynı zamanda müziklerini düzenlediği, Sevgi Sanlı'nın çevirdiği, Ebru Aytürk Şayan'nın yönettiği "Yedi Kadın" bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde seyirci ile buluşuyor.

Bir Ruhun Hikayesi Üsküdar Stüdyo Sahnede 

Ingmar Bergman'ın yazdığı, İpek Özgüven'in çevirdiği, Bénédicte Acolas'ın uyarladığı ve Serap Eyüboğlu'nun yönettiği Bir Ruhun Hikayesi oyunu bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede seyirci ile buluşuyor. Ingmar Bergman'ın sinema filmi için yazdığı aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, kadının hayatta varoluş hesaplaşmasını anlatıyor. Gerçeklerden kaçıp hayallerine sığınan ve hayallerinden uyanıp gerçeğine düşen Viktoria'ı Zeynep Erkekli'nin canlandırdığı bu keyifli oyunu Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyebilirsiniz.

 

Çağrılmadan Gelen Garibaldi Sahnede Prömiyer Yapıyor

Maurice Maeterlinck'in yazdığı ve bir masanın etrafında yarı karanlıkta oturan bir ailenin akşam dokuzdan gece yarısına kadar geçen sürede yaşadıklarını gözler önüne seren oyunu Lale Ertiş Gençtürk yönetiyor. Maeterlinck'in tekinsiz ve gotik oyununda tüm seyircilerin gerçekle kurdukları bağları sorgulamaları ve aynı zamanda oyun boyunca sezgisel yeni bir deneyim yaşamaları arzulanıyor. Bu keyifli oyunu bu hafta ve gelecek hafta Garibaldi Sahnesinde izleyebilirsiniz.

 

 

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir