Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (08–13 Kasım.2022)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (08–13 Kasım.2022)

2022.11.07 00:00
| |
0
|
1940


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 2'si çocuk 9 oyunla seyirci karşısına çıkarken, iki de yeni oyun İstanbul seyircisi ile buluşacak.
 
İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 2'si çocuk 9 oyunla seyirci karşısına çıkarken, iki de yeni oyun İstanbul seyircisi ile buluşacak.  Kafkas Tebeşir Dairesi Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde prömiyer yapaken, Hepsi Benim Senin Hiç Yok adlı okuma tiyatrosu da Garibaldi Sahnede izleyicisine merhaba diyecek. Haftanın diğer oyunları ise şöyle; Karmakarışık, İyi Şanslar, Aziz Dostum Çehov, Bir Ruhun Hikayesi, Hamlet ve çocuk oyunları Turta Girmemiş Orman ile Suşa ile Kiki.
 
Karmakarışık Mecidiyeköy Büyük Sahnede
 
İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Haldun Dormen rejisörlüğünde sahnelediği Karmakarışık, bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede izleyicilerle buluşacak. Ray Cooney’in kaleme aldığı oyun, Richard Philips adında saygın bir bakanın, rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak için gittiği otelde bir cesetle karşılaşmasını ve olayların içinden çıkılmaz bir hal almasını konu alıyor.  
 
İyi Şanslar Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede
 
İsmet Küntay Tiyatro Ödüllerinde yılın en başarılı oyun yazarı ödülünün sahibi Okday Korunan'ın yazıp yönettiği “İyi Şanslar” oyunu ile koca dünyada bir nokta haline dönüştürülen insanın varoluşsal meseleleri sorgulanıyor. Oyunda Kamil Korunan, Kerim Altınbaşak ve Güney Tinin rol alıyor. Eren Aysan'ın dramaturgluğunu yaptığı oyun 8-12 Kasım tarihleri arasında Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede seyirci ile buluşacak.
 
Aziz Dostum Çehov Üsküdar Tekel Sahnede
 
Anton Çehov’un Tütünün Zararları, Bir Evlenme Teklifi ve Ayı adlı kısa oyunundan oluşan Zafer Algöz'ün yönettiği Aziz Dostum Çehov bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde. Bir Evlenme Teklifi evlenme arzusundaki bir kadının takıntılarını ve bir türlü iletişim ortamı bulamadığı eş adayıyla yaşadığı münakaşaları; Tütünün Zararları baskın bir eş tarafından otuz üç yıl istemediği bir hayat yaşayan adamı; Ayı ise bir kadınla erkeğin alacak meselesi yüzünden nefretle başlayan ilişkilerinin aşka dönüşmesini anlatıyor.
 
 
Bir Ruhun Hikayesi Üsküdar Stüdyo Sahnede
 
Ingmar Bergman'ın yazdığı, İpek Özgüven'in çevirdiği, Bénédicte Acolas'ın uyarladığı ve Serap Eyüboğlu'nun yönettiği Bir Ruhun Hikayesi oyunu bu hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyici ile buluşuyor. Ingmar Bergman'ın sinema filmi için yazdığı aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, kadının hayatta varoluş hesaplaşmasını anlatıyor. Gerçeklerden kaçıp hayallerine sığınan ve hayallerinden uyanıp gerçeğine düşen Viktoria'ı Zeynep Erkekli'nin canlandırdığı bu keyifli oyunu Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyebilirsiniz.
 
 
Hepsi Benim Senin Hiç Yok Garibaldi Sahnede Prömiyer Yapıyor
 
Hepsi Benim Senin Hiç Yok okuma tiyatromuzda, beşlarını sokacak bir ev bulduklarına sevinen çiftlerimiz sonunda huzura kavuşacaklarını düşündükleri anda kendilerini alengirli ve bir o kadar komik olayların içinde bulurlar. Burak Akyüz'ün yazdığı, Fikret Urucu'nun yönettiği bu keyifli oyun bu hafta Garibaldi Sahnede prömiyer yaparak izleyici ile buluşuyor.
 
Hamlet Kozyatağı Kültür Merkezinde
 
Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği tek kişilik Hamlet’de Bülent Emin Yarar usta oyunculuğuyla olayların hem içinde hem dışında... Usta oyuncu hem yaşayan, hem anlatan olarak çıkıyor karşımıza. Hamlet'i bu hafta Kozyatağı Kültür Merkezinde izleyebilirsiniz.
 
 
Kafkas Tebeşir Dairesi Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde Prömiyer Yapıyor
 
Alman şair ve yazar Bertold Brecht, 1940’lı yıllarda sürgün olduğu dönemde Çin efsanelerinden oluşan “Tebeşir Dairesi” masalından esinlenerek yazdığı oyun bu hafta Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde prömiyer yapıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Kubilay Karslıoğlu'nun yönettiği ve kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkat çeken oyun bu hafta prömiyerinin ardından 12 Kasım'a kadar aynı sahnede temsilerine devam edecek.
 
 
Turta Girmemiş Orman 12 Kasım'da Fatih Belediye Sahnesinde, 13 Kasım'da Kozyatağı Kültür Merkezinde ve Suşa ile Kiki (Yer ile Gök Arasında) 'da oyunu 13 Kasım'da Mecidiyeköy Büyük Sahnede minik izleyicilerimizle buluşacak. Her iki oyunun da başlama saatleri 13.00.

Anahtar Kelimeler: istanbul Devlet Tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir