Haber

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (01–06.Kasım.2022)

İstanbul Devlet Tiyatrosunda Bu Hafta ( (01–06.Kasım.2022)

2022.10.31 00:00
| |
0
|
1812


İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 2'si çocuk 8 oyunla seyirci karşısına çıkarken, bir de Bursa Devlet Tiyatrosu turne oyunu...

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 2'si çocuk 8 oyunla seyirci karşısına çıkarken, bir de Bursa Devlet Tiyatrosu turne oyunu İstanbul seyircisi ile buluşacak. Yeni oyun Bir Ruhun Hikayesi Üsküdar Stüdyo Sahnede prömiyer yapaken haftanın diğer oyunları ise şöyle; Hırçın Kız, Bir Picasso, Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı), İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları (Okuma Tiyatrosu), Müzikhaller, Turta Girmemiş Orman, Suşa ile Kiki (Yer İle Gök Arasında) ve Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı Uçurtmanın Kuyruğu.

Hırçın Kız Mecidiyeköy Büyük Sahnede
Dramaturgi ve rejisini Yücel Erten'in üstlendiği, başlıca rollerini Hakan Meriçliler ile Veda Yurtseverin paylaştığı Hırçın Kız'ı bu hafta 1 Kasım'dan itibaren Mecidiyeköy Büyük Sahnede izleyebilirsiniz.


Bir Picasso Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede
Nazi işgali altındaki Fransa’da yaşayan ressam Pablo Picasso ile dönemin Almanya kültür bakanlığı sorumlusu olan Bayan Fischer arasında geçen sorgulamalar-çatışmalar-hesaplaşmaların anlatıldığı Bir Picasso adlı oyun bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de olacak.

Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) Üsküdar Tekel Sahnesinde
Eberhard Streul'un yazdığı, Yücel Erten'in çevirdiği, Ali İpin'in yönettiği ve Murat Karasu ile Özge Özdemir'in oyuncu olarak yer aldığı Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesi'nde izlenebilir.

Bir Ruhun Hikayesi Stüdyo Sahnede Prömiyer Yapıyor
Ingmar Bergman'ın yazdığı, İpek Özgüven'in çevirdiği, Bénédicte Acolas'ın uyarladığı ve Serap Eyüboğlu'nun yönettiği Bir Ruhun Hikayesi oyunu Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyici ile buluşuyor. Ingmar Bergman'ın sinema filmi için yazdığı aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, kadının hayatta varoluş hesaplaşmasını anlatıyor. Gerçeklerden kaçıp hayallerine sığınan ve hayallerinden uyanıp gerçeğine düşen Viktoria'ı Zeynep Erkekli'nin canlandırdığı bu keyifli oyunu bu hafta ve gelecek hafta Üsküdar Stüdyo Sahnede izleyebilirsiniz.

İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları Garibaldi Sahnede
Orhan Güner yazdığı ve Ahmet Mark Somers'in yönettiği kinci Nöbetçinin Sıkıntıları, oyun içinde oyun biçimi ve çarpıcı üslubu ile çağımızda çokça görülen iletişim eksikliklerini hem hüzünlü hem komik bir bakışla eleştiriyor.Oyunu bu hafta Garibaldi Sahnede izleyebilirsiniz.

Müzikhaller Süreyya Sahnesinde
İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncularının, Türk Müzikallerindeki şarkılarıdan derlenen bir seçkiyi 'Müzikhaller' adı altında sanatseverler için yeniden çalıp, seslendirip danslar eşliğinde izleyenlerle buluşturduğu keyifli gösteri bu hafta Süreyya Operası'nda izleyici ile buluşacak.

Uçurtmanın Kuyruğu (Bursa DT) Zeytinburnu Sahnesinde
Oyuncu, oyun yazarı Savaş Dinçel’in yazdığı oyunun yönetmen koltuğunda Serap Uluyol Karanfilci oturduğu Uçurtmanın Kuyruğu bu hafta 1 Kasım'da Zeytinburnu Sahnesinde İstanbul seyircisi ile buluşuyor. Çocukluğunu yaşayamamış bir adamı kendi iç hesaplaşmasının anlatıldığı oyunda;  Cem Arabacıoğlu ve Ufuk Şener rol alıyor.  Dekor tasarımı Sinan Yardımedici, kostüm tasarımı Elif Çakanlı Kurtoğlu,, ışık tasarımı Sinan Mahçup, müzikleri Oktay Köseoğlu, koreografisi Orçun Okurgan, dramaturjsi Günay Ertekin  imzası taşıyor.

Haftanın çocuk oyunları
Turta Girmemiş Orman 5 Kasım'da Sancaktepe Belediye Sahnesinde, Suşa ile Kiki (Yer ile Gök Arasında) da 6 Kasım'da Mecidiyeköy Büyük Sahnede minik izleyicilerimizle buluşacak. Her iki oyunun da başlama saat 13.00.

Anahtar Kelimeler: istanbul devlet tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir