Haber

 Mask-Kara Tiyatrosu  “Ev Yapımı?” İle Seyirci Karşısında

Mask-Kara Tiyatrosu “Ev Yapımı?” İle Seyirci Karşısında

2018.08.25 00:00
| |
0
|
5317


Mask-Kara Tiyatrosu ‘Ev Yapımı ?’ adlı oyunla Dünya Prömiyerini 28 Eylül de Şişli Belediyesinin ev sahipliğinde

Mask-Kara Tiyatrosu ‘Ev Yapımı ?’ adlı oyunla Dünya Prömiyerini 28 Eylül de  Şişli Belediyesinin ev sahipliğinde  Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezinde gerçekleştirecek
Mask-Kara Tiyatrosu  Genel Sanat Yönetmeni Nurhan Uslu yaptığı açıklama da Şunları söyledi “Ev Yapımı ? ‘ adlı oyunumuz, Kadınların tüm çaresizliğine karşın,yinede çareyi kendinde buluşunu, çıkış yolunun her zaman var olabileceğini bize gösteren bir eylemlilik halidir.


 Yazarımız, Şenay Tanrıvermiş, hüzünle mutluluğu yan yana getirmiş ve bir o kadar da eğlenceli karakterler yaratmış. Bu oyunda düşünürken de kahkahaların sizi alıp götürdüğünü fark edeceksiniz. Çok gülüp çok eğleneceksiniz. Tabii bir o kadar da hüzünleneceksiniz. Oyunumuzun varlık  biçimi sizi başka diyarlara alıp götürecek. 


EV YAPIMI ?
Ev Yapımı ?, hiçbir şey yapma gereği duymasa bile, içinde duyduğu küçük çığlığı, bastıramadığı isyanı, gerçekleştirmek üzere evde toplanıp eyleme dönüştüren üç kadının hikayesi.


Üç rezidans kadını; acılı anneler ve kadın cinayetleri için yaşadıkları isyanı protesto etmeye karar verirler ve bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere ev tarzı bir eylem yapmak üzere toplanırlar.  Korku, panik ve acı halleri eğlenceli başlayan, gerçekle yüzleştikleri an acıya dönüşen günümüz insanının trajedisini anlatır.


Şenay Tanrıvermiş’in yazdığı,Hülya Karakaş’ın yönettiği ,yönetmen yardımcılığını Eylül Başoğlu, Rojda Karakuş’un yaptığı oyunun,Sahne ve Kostüm Tasarımları ise    Filiz Tarlabaşı’na ait.


 Usta oyunculardan, Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu,Hülya Karakaş,Ayşenur Nuhoğlu ve Mert İşcan ’nın rol aldığı oyunun 

Genel Sanat yönetmeni Nurhan Uslu


 Mask-Kara Tiyatrosu yapımı olan ‘Ev Yapımı  ? ’  Sezonun iddialı oyunları arasında yerini almaya hazırlanıyor.
www.maskkara.com
0212-6218187

Anahtar Kelimeler: mask-kara tiyatrosu, ev yapımı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir