Haber

 Macbeth Ocak ayında...

Macbeth Ocak ayında...

2016.12.02 00:00
| |
0
|
2824


Shakespeare'in en önemli oyunlarından olan Macbeth hiçbir zaman eskimedi ve güncelliğini yitirmedi.

William Shakespeare'in ölümsüz eserinden Sabahattin Eyüboğlu'nun Türkçeye kazandırdığı, Bülent Emin Yarar'ın yönettiği; Simel Aksünger, Serkan Altıntaş, Aziz Caner İnan, Murat Kapu, İsmail Sağır, Ayşegül Uraz ve Cem Uslu'nun rol aldığı oyun 8 Ocak Pazar saat 20.00'de, Caddebostan Kültür Merkezi'nde; 9 Ocak Pazartesi ve 20 Ocak Cuma günleriyse saat 20.30'da, Profilo Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

Biletler kültür merkezi gişelerinde ve biletix'te!

Oyunun konusu:
Tiyatro tarihinin en ünlü ve Shakespeare'in en önemli oyunlarından olan Macbeth hiçbir zaman eskimedi ve güncelliğini yitirmedi. İskoçya beylerinden Macbeth, öğrendiği kehanetin gücüyle Kral Duncan'ı öldürüp tacı ele geçirdi ve iktidarını elinde tutmak için hiçbir şeyden kaçınmadı. Arzularının esiri mi oldu Macbeth? Yoksa hakkı olduğuna inandığı şeyi almak için dönemin koşullarınca belirlenen yegâne yöntemi mi uyguladı? İktidarı ele geçirmenin ve elinde tutmanın yolları bugün ne kadar farklı?
 
YAZAN: William Shakespeare ÇEVİREN: Sabahattin Eyüboğlu YÖNETEN: Bülent Emin Yarar SAHNE ve KOSTÜM TASARIMI: Başak Özdoğan IŞIK TASARIMI: Cem Yılmazer KUKLA: Candan Seda Balaban ORİJİNAL MÜZİK: Orhan Enes Kuzu SAHNE MÜZİSYENİ: Hüseyin Korkma HAREKET DÜZENİ: Dicle Doğan SAHNE DÖVÜŞÜ: Tamer Serkan Subaşı ASİSTAN: Sevilay Ergüler IŞIK UYGULAMA: Erdem Çınar SES UYGULAMA: Cafer Hekim AFİŞ: Savaş Çekiç  SAHNE FOTOĞRAFLARI: Ali Güler STÜDYO FOTOĞRAFLARI: Burak Bulut Yıldırım
 
OYNAYANLAR: Simel Aksünger, Serkan Altıntaş, Aziz Caner İnan, Murat Kapu, İsmail Sağır, Ayşegül Uraz, Cem Uslu.
 

Anahtar Kelimeler: ekip tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir