Haber

‘Largo Desolato Seyirci İle Buluşuyor

‘Largo Desolato Seyirci İle Buluşuyor

2017.12.13 00:00
| |
0
|
3491


Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonu için planladığı projelerine bir yenisini daha ekliyor.


Şehir Tiyatroları’ndan yeni oyun ‘LARGO DESOLATO’ SEYİRCİ İLE BULUŞUYOR

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonu için planladığı projelerine bir yenisini daha ekliyor. “Largo Desolato” (Ağır Yalnızlık) adlı yeni oyun 13 Aralık Çarşamba günü seyirci ile buluşuyor.

       Ünlü Çek oyun yazarı ve devlet adamı Vaclav Havel’in kaleme aldığı ve Yılmaz Onay’ın Türkçemize kazandırdığı oyunun yönetmenliğini Bilge Emin üstlendi. Dekor tasarımını Nurullah Tuncer, ışık tasarımını Ersen Tunççekiç, kostüm tasarımını Merve Yörük ve koreografisini Aslı Öztürk’ün gerçekleştirdiği oyunun müzikleri ise Çağrı Beklen’e ait. 

Özgürlüklerin yok edildiği bir sistem içerisinde, aydın kalabilmenin bedeli ve sonuçları üzerine düşünmemize yol açan dramatik oyunda Şehir Tiyatrosu oyuncuları; Sermet Yeşil, Serhat Onbul, Mahide Yumbul, Başak Boran Oksal, Emir Murat İzci, İsmail Dündar, Emre Demirci, Bilge Cezayirli, Berkay Gökçek, Evren Canbulat, Orçun Tiryaki ve Ünsal Seyhan rol alıyorlar
       Yeni sezon repertuvarına farklı bir soluk getirecek olan “Largo Desolato” 13 Aralık Çarşamba günü Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesi’nde ilk gösterimini gerçekleştirecek ve sezon boyunca Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek.

Anahtar Kelimeler: Largo Desolato, eskşeh, eskişehir şehir tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir