Eğitim

 Johanna Emanuelsson İstanbul'da!

Johanna Emanuelsson İstanbul'da!

2018.05.07 00:00
| |
0
|
4948


Yeni Metin Yeni Tiyatro kapsamında İsveç’in en önemli genç kuşak oyun yazarları arasında gösterilen Johanna Emanuelsson İstanbul'a geliyor.

GalataPerform’un 2006 yılından beri devam eden uluslararası projesi Yeni Metin Yeni Tiyatro kapsamında İsveç Başkonsolosluğu’nun desteğiyle İsveç’in en önemli genç kuşak oyun yazarlarıı arasında gösterilen Johanna Emanuelsson İstanbul’a geliyor.

Oyun Okuması Detayları:

Yazan: Johanna Emanuelsson
Çeviren: Victoria Arzu Lejontatel
Yöneten: Onur Karaoğlu

Tarih: 8 Mayıs Salı 20.30
Yer: Bomontiada Alt
 

*Etkinlik ücretsizdir.

Victoria Arzu Lejontatel tarafından Türkçe’ye çevrilen Johanna Emanuelsson’un “Düşüyorum!” isimli oyunu okuma tiyatrosu olarak GalataPerform ve Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi işbirliğiyle, A Corner in the World X bomontiada ALT’ın ev sahipliğinde seyirciyle buluşacak.


8 Mayıs Salı günü 20.30’da gerçekleşecek okumanın ardından yazarın katılımıyla bir söyleşi de düzenlenecek. Johanna Emanuelsson ayrıca Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde GalataPerform’da oyun yazarlığı atölyesi verecek.
 

Johanna Emanuelsson
1986 yılında doğan Johanna Emanuelsson Stockholm Guzel Sanatlar Üniversitesi’nde tiyatro ve dramaturji eğitimi aldı. İsveç Devlet Tiyatrosu tarafından verilen ”Yeni Metin” ödülünü 2009’da yazdığı Düşüyorum! isimli oyunuyla aldı. Aynı yıl, bu oyunla uluslararası Yeni Baltık Draması ödülüne layık görüldü. Düşüyorum!, 2011 yılında Kraliyet Drama Tiyatrosu’nun çocuk ve gençlik sahnesi olan Unga Dramaten’da sahnelendi. Yazarın Syster i krig isimli oyununa ise 2007 yılında Çocuk Tiyatrosu Akademisi tarafindan verilen en iyi oyun ödülü verildi.

Johanna Emanuelsson’un sesini geniş kitlelere ulaştırdığı ve dikkatleri üzerine çektiği çıkış oyunu olan Düşüyorum! başka türlü bir toplumun ve yaşam biçimin mümkün olduğunun hayal edilmesi etrafında şekilleniyor. Oyunun merkeze aldığı soru şu: Bir insan bu yıkıcı düzen içerisinde ne kadar yapıcı olabilir?

GalataPerform
Büyük Hendek Cad. No:21/1 Galata Kuledibi Beyoğlu

Anahtar Kelimeler: Johanna Emanuelsson, galataperform

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir