Haber

"Dostlarla Akşam Yemeği" Haziran Sonuna kadar Hous Of Performance Hop'da

2023.05.27 00:00
| |
0
|
1320


House of Performance (HoP)’ın kendi prodüksiyonu olan ve Genel Sanat Yönetmeni Özen Yula'nın yönettiği...

''DOSTLARLA AKŞAM YEMEĞİ'' HAZİRAN SONUNA KADAR HER ÇARŞAMBA  HOUSE OF PERFORMANCE HoP’ DA

House of Performance (HoP)’ın kendi prodüksiyonu olan ve Genel Sanat Yönetmeni   Özen Yula'nın yönettiği, Yazar Donald Margulies'in yazdığı, Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar’ın oynadığı ''Dostlarla Akşam Yemeği'' adlı oyun, 17 Mayıs’ta prömiyer yaparak oldukça ilgi gördü.  31 Mayıs sonrası Haziran sonuna kadar  Her Çarşamba HoP sahnesinde oynayacak oyun,  ileriki tarihlerde turneye çıkacak. 


Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar gibi çok güçlü bir oyuncu kadrosuyla oynanan  ''Dostlarla Akşam Yemeği'' oyununda, iki yakın çiftten oluşan dört yakın arkadaşın yıllara dayanan dostluğunun içlerinden birinin eşine  ihanetiyle bozulmasını ve bütün dengeler değişirken, yaşadıkları ilişkinin dev dalgaları arasından boğulmadan çıkmayı başarıp başaramadıklarını  izliyorsunuz. 

Oyunun yönetmeni Özen Yula, “Kırklı yaşlarının başlarında iki çift olan Karen ile Gabe ve Beth ile Tom’un bu süreçte  hem birlikte  yaş almayı hem de gerçek anlamda büyümeyi deneyimleyecekleri" “DOSTLARLA AKŞAM YEMEĞİ” oyununu izlerken kendi dostluklarınızı, ilişkilerinizi de sorgulayacağınızı belirtti…

DOSTLARLA AKŞAM YEMEĞİ‘ nin dekor tasarımı Almila Altunsoy, ışık tasarımı Ayşe Ayter, müziği ise Yiğit Güçlü ve Yusuf Mirishli tarafından yapıldı. 17 Mayıs’ta prömiyerini yapan  “Dostlarla Akşam Yemeği” oyunu, 31 Mayıs’ta  ve Haziran sonuna kadar HoP’ta izleyici ile buluşacak. İleriki dönemlerde turneye çıkacak olan oyunun biletleri Hop gişesi, Biletix, Biletinial ve web sayfaları üzerinden satın alınabilirsiniz..

HOUSE Of PERFORMANCE  (HoP)

Adres: Zeytinlik, Türkçü Sok, No:2, Bakırköy/İstanbul
(Eski Avşar Sineması)
Telefon: 0212 495 21 76
Web: www.houseofperformanceofficial.com

Instagram : @houseofperformanceoffical
Twitter: houseofperform
Linkedin-Youtube-Facebook: houseofperformance


HOUSE OF PERFORMANCE ( HoP );

 Yatırımcı, yönetim kurulu başkanı Harun Türk, yönetim kurulu üyeleri Hakan Haksun ve  Bosna Altın işbirliğiyle oluşturulan House of Performance (HoP),  yazar-yönetmen Özen Yula’nın Genel Sanat Yönetmenliği ile tiyatro, konser  ve  interaktif gösterilerle İstanbul’un en önemli kültür ve sanat merkezi olma yolunda önemli bir adım atıyor. Bakırköy’de, geniş kitlelerce bilinen Avşar sinemalarının yerine açılan  House of Performance, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının yön vereceği atölyeler ve farklı eğitim seminerleri ile aynı zamanda çok amaçlı bir kültür merkezi olacak. House of Performance  (HoP)’ta tüm yıl boyunca  birbirinden farklı performanslar, sinema salonlarında özel gösterimler ve küçük festivaller düzenlenecek, akustik konserlerle sanatseverlere farklı performanslar sunulacak.

Anahtar Kelimeler: Dostlarla Akşam Yemeği, house of performance

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir