Haber

"Bırak İçeri Gireyim”, 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de perde açıyor!

2019.01.21 00:00
| |
0
|
4897


Kült korku filmi “Bırak İçeri Gireyim”in sahne uyarlamasının provaları devam ediyor…

Kült korku filmi “Bırak İçeri Gireyim”in sahne uyarlamasının provaları devam ediyor… 

Zorlu PSM & DOT işbirliğiyle yepyeni bir oyun: "Bırak İçeri Gireyim”, 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de perde açıyor!

Zorlu PSM’nin DOT işbirliğiyle hayata geçirdiği, Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması (Jack Thorne) “Bırak İçeri Gireyim”, 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de gerçekleşecek prömiyeri için gün sayıyor. Zorlu PSM prodüksiyonuyla, Murat Daltaban yönetmenliğinde sezon boyunca sahnede olacak oyunun provaları tüm hızıyla devam ediyor. “Bırak İçeri Gireyim”in biletlerine, biletix.com ve Zorlu PSM Biletix gişelerinden ulaşılabiliyor. 

Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı ödüllü kült film “Let The Right One In”, ilk olarak sinema ve televizyon filmlerinin yanı sıra birçok tiyatro oyununa  imza atmış Jack Thorne tarafından sahneye uyarlandı. Aynı adı taşıyan oyun, şimdi de Murat Daltaban yönetmenliğinde Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. 

“Bırak İçeri Gireyim”, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias’ın hikayesini konu alıyor. Oskar, zorbalıkla baş etmeye çalışan bir çocuk. Elias ise Oskar’ın yan dairesine taşınan gizemli, sonsuz bir yaşamın içine hapsolmuş, uzun yıllardır aynı yaşta yaşayan biri. Peş peşe yaşanan gizemli çocuk cinayetlerinin gölgesinde kalmış bir banliyö mahallesinde, dehşet verici ve dokunaklı bir ilk aşk hikâyesinin sunulduğu oyun, Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Selçuk Borak, Baran Can Eraslan, Uygar Özçelik, Meriç Rakalar, Şirin Kılavuz Sevinç, Tan Temel, Umutcan Ütebay’ı aynı sahnede buluşturuyor. 

“Bırak İçeri Gireyim”in prömiyeri, 5 Şubat akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek. Sezon boyunca sahnelenecek oyun, 6 Şubat & 15 Şubat tarihlerinde de tiyatroseverlerle buluşacak. Biletlere biletix.com ve Zorlu PSM Biletix gişelerinden ulaşılabiliyor.  

BIRAK İÇERİ GİREYİM (LET THE RIGHT ONE IN)
SAHNEYE UYARLAYAN: JACK THORNE 
JOHN AJVIDE LINDQVIST 'IN AYNI ADLI ROMAN VE FİLMİNDEN UYARLANMIŞTIR. 
YÖNETEN: MURAT DALTABAN
ÇEVİREN: MELİSA KESMEZ       
 KOREOGRAFİ: TAN TEMEL
MÜZİK TASARIMI: OĞUZ KAPLANGI
SANAT YÖNETİMİ ve KOSTÜM TASARIMI: TOMRİS KUZU
OBLIQUE LAND TASARIMI: ALPER DERİNBOĞAZ
İKİNCİ YÖNETMEN: DOĞU YAŞAR AKAL
 OYUNCULAR:
ATAKAN AKARSU, BEGÜM AKKAYA, SELÇUK BORAK, BARAN CAN ERASLAN, UYGAR ÖZÇELİK, MERİÇ RAKALAR, ŞİRİN KILAVUZ SEVİNÇ, TAN TEMEL, UĞUR BARAN, UMUTCAN ÜTEBAY
PİYANO: YELDA ÖZKURŞUN, KEMAN ve VİYOLA: İDİL SEZGİN, KONTRBAS: OĞUZ ALP ERDOĞMUŞ


Zorlu PSM Hakkında - www.zorlupsm.com
Kültür sanat hayatının buluşma noktası Zorlu PSM 5. yaşını kutluyor. Bugüne kadar, dünyaca ünlü gösterilerden alanında en iyi sanatçılara, Broadway müzikallerinden, tiyatro oyunlarına; DJ performanslarından, konserlere; sergilerden, film gösterimlerine, partilere ve festivallere 5 bin etkinlikte 2 milyon sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, her sezon daha da güçlendirdiği altyapısı ve çeşitlendirdiği programıyla sanatsever ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 

Zorlu PSM açılışından bu yana  2.202 kişilik kapasitesi ve zenginleştirilmiş akustik özelliğine sahip Turkcell Sahnesi ve yine aynı sahnede oluşturduğu yeni “Sahne Üstü Ayakta” konseptinde eş zamanlı 3.200 kişi ağırlarken, hem oturmalı hem ayakta konser izleme imkanı sunan “Hibrid”  düzen ile de İstanbul’un kışlık konser mekanı ihtiyacına da cevap vermeye devam ediyor. Doğal akustik özelliğiyle tasarlanan 717 kişi kapasiteli Turkcell Platinum Sahnesi, 1.000 kişi kapasitesiyle Zorlu PSM'nin muhteşem atmosferinin yaz aylarında açık havaya taşınmasını sağlayan Amfi , yeni sezonda açılacak olan oturmalı 110 kapasiteli caz kulübü  ve bugüne kadar birçok davet ve etkinliğe ev sahipliği yapmış olan 750 kişi kapasiteli Sky Lounge ve 5,200 m2’lik fuaye alanları ile Zorlu PSM sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese farklı olanaklar sunuyor. Lezzetli menüsüyle Turkcell Sahnesi’nin fuaye alanında bulunan Cheers, etkinlikler öncesi ve sonrasında sanatseverlerin favori mekanı olmaya devam ediyor.

Anahtar Kelimeler: zorlu center psm, zorlu, dot

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir