Ödül

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – 2019 Sezonu Adayları

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – 2019 Sezonu Adayları

2019.04.22 00:00
| |
0
|
4010

Sizce Nasıl?

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – 2019 Sezonu Adayları belli oldu...

1. Yılın Efekt Tasarımı

Metin Küçükyılmaz / Can Yeleği / İstanbul Şehir Tiyatroları
Hanefi Topraktepe / Matruşka / İBB Şehir Tiyatroları
Ali Ören / Radyatro / Tiyatro Ak’la Kara

2. Yılın Koreografisi

Olga Pango / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
Orçun Okurgan / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
Alpaslan Karaduman / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

3. Yılın Sahne Müziği

Ali Seçkiner Alıcı / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
Barış Manisalı / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
Türkü Deyiş Çınar / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

4. Yılın Işık Tasarımı

Alev Topal / Furuğ Ferruhzad / Oyun Sandalı
Mustafa Türkoğlu / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
Nejat Karaorman / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

5. Yılın Giysi Tasarımı

Dilek Kaplan / Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Nihan Şen / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
Nalan Alaylı / Hırçın Kız / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

6. Yılın Sahne Tasarımı

Barış Dinçel / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
M. Nurullah Tuncer / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
Onur Alagöz / Sesler / Endless Art Taksim
 

7. Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu

Uğur Kanbay / Eylül / Sıfır Pozitif
Emir Özden / Süper İyi Günler / Tiyatro Kare

8. Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu

Ece Çeşmioğlu / Dogville / Versus Tiyatro
 

9. Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu

Hakan Şahin / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Alp Tuğhan Taş / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
Ozan Dağara / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

10. Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu

Zeynep Köse / Aile Sırları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Aslı Aybars / Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları
Ayşegül Uraz / Nihayet Makamı / Altıdan Sonra Tiyatro

11. Yılın Erkek Oyuncusu

Erşan Utku Ölmez / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Ozan Güven / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
Arda Aydın /Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları

12. Yılın Kadın Oyuncusu

Elçin Atamgüç / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
Özge Özberk / Açık Aile / Tiyatro Yeniden
Günay Karacaoğlu / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
 

13. Yılın Yerli Oyun Yazarı

İlknur Güneş / Sesler / Endless Art Taksim
Ahmet Sami Özbudak / Meçhul Paşa / Tiyatroadam
İrfan Kangı / Kadın Kafası / Epizot Görsel Sanatlar
 

14. Yılın Yönetmeni

Saydam Yeniay / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
İbrahim Çiçek / Kalp / Craft Tiyatro
Muhammet Uzuner / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
 

15. Yılın Oyunu

Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Meçhul Paşa / Tiyatroadam
Sesler / Endless Art Taksim

ÖZEL ÖDÜLLER

16. Seçici Kurul Özel Ödülü

Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

17. Üstün Akmen Üst Kurul Ödülü

Red Light Kışı / No Act Sahne

18.Yılın Ekip Oyunu 

Raif ile Letafet  / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)


19. Yılın Prodüksiyonu 

Süper İyi Günler / Tiyatro Kare
 

20. Üstün Akmen Teşvik Ödülü 

Two Two Production
Tiyatro P.A.S

21. Üstün Akmen Tiyatroya Katkı Ödülü

Kültüral Performing Arts / Yağmur Yağmur & Yakup Almelek

22. Tiyatro Kurum Ödülü

Tiyatroadam
Tiyatro Ak’la Kara
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

23. Emek Ödülü

Dilek Türker
Rutkay Aziz
Göksel Kortay

24. Onur Ödülü

Handan Uran Ertuğrul
Engin Uludağ

Anahtar Kelimeler: üstün akmen, üstün akmen tiyatro ödülleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir