Eğitim

Yurtdışı Programıyla Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi Başlıyor!

Yurtdışı Programıyla Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi Başlıyor!

2021.09.28 00:00
| |
0
|
5632


Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi güçlü ana kadrosu ve farklı ülkelerden programa dahil olan konuk oyun yazarlarıyla 16 Ekim’de başlıyor.

Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi güçlü ana kadrosu ve farklı ülkelerden programa dahil olan konuk oyun yazarlarıyla 16 Ekim’de başlıyor.

GalataPerform’un Yeni Metin Projesi kapsamında düzenli olarak gerçekleştirdiği Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi dijital eğitim modeliyle Ekim ayında başlıyor. Katılımcılar, 7 ay devam edecek atölye kapsamında kendi oyunlarını yazarak çağdaş oyun yazarlığı alanında yapı ve içerik bakımından kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Oyun Yazarlığı Atölyesinin ana kadrosunda Yeşim Özsoy, Ferdi Çetin, Ozan Ömer Akgül ve Ahmet Sami Özbudak yer alıyor. Bu eğitmen kadrosuna ek olarak Türkiye’den konuk oyun yazarları, dramaturglar ve teorisyenler atölyeye konuk oluyor Ayrıca program başlangıcında İsveç’ten Athena Farrokhzad, Norveç’ten Demian Vitanza ve Cecilia Loveid, Kosova’dan Yeton Neziray, İspanya’dan Joan Yago ve Hollanda’dan Magne van den Berg giriş seviyesinde yazarlık eğitimi verecek. Atölyenin ilerleyen döneminde ise Fransa, Romanya, Portekiz, Macaristan ve İtalya’dan oyun yazarları programa dahil olacak.

BİREBİR DANIŞMANLIK

Oyun Yazarlığı Atölyesi, online ve yüz yüze toplantılar olmak üzere hibrit yöntemle gerçekleşecek. Dersler ağırlıklı olarak zoom üzerinden gerçekleşecek olup atölye bitiminde katılımcıları ve eğitmenleri bir araya getiren bir kamp düzenlenecek. Online derslere ek olarak atölye katılımcılarına eğitim videoları ve oyun metinlerinden oluşan online eğitim seti verilecek. Oyun Yazarlığı Atölyesi’nde 3 ayın sonuna gelindiğinde birebir danışmanlık süreci başlayacak. Katılımcılar bu süreçte uzman eğitmenlerden danışmanlık alarak oyunlarını yazmaya başlayacaklar.

ÇEVRİMİÇİ ATÖLYELER, KAMP & FESTİVAL

Sene boyunca yoğunlukla çevrimiçi olarak devam edecek olan atölyelerin sonunda katılımcıların bir araya geldiği bir kamp gerçekleşecek. Her sene atölye kapsamında oyunlarını bitiren 7 yeni oyuna ve yazarına Yeni Metin Festivali kapsamında okuma tiyatrosu olarak yer alma hakkı tanınmakta.  

KATILIMCILARA BURS İMKANI

Atölye 16 Ekim – 14 Mayıs tarihleri arasında Çarşamba ve Cumartesi olmak üzere haftada 2 gün 2’şer saat olarak gerçekleşecek. Atölye, oyun yazarlığına ilgi duyan tüm yazar adaylarının katılımına açıktır. Atölyede burslu olarak yer almak isteyen katılımcılar 30 Eylül Cumartesi gününe kadar yazdığı 5 sayfalık bir kurmaca metni özgeçmişi ile birlikte [email protected] adresine gönderebilirler.

Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi hakkında yüksek çözünürlüklü görsellere ve tanıtım videosuna buradan erişebilirsiniz.

Atölye hakkında detaylı bilgi için yeniperform.com ziyaret edilebilir.

İletişim ve bilgi: [email protected]  +905302602524

Anahtar Kelimeler: yeni metin oyun yazarlığı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir