Kitap

Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar

Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar

2017.12.10 00:00
| |
0
|
13787


Adem Dursun, Türk tiyatrosuna uzun yıllar emek vermiş sanatçılarla yaptığı söyleşilerini kitap haline getirerek okuyuculara sunuyor.


Adem Dursun, Türk tiyatrosuna uzun yıllar emek vermiş sanatçılarla yaptığı söyleşilerini kitap haline getirerek okuyuculara sunuyor. Yazar, yapmış olduğu söyleşilerinde sadece sanatçılarının sanat yaşantılarını değil, aynı zamanda Türk tiyatrosuna dair görüntülere de yer veriyor. Kitapta; Ali Poyrazoğlu, Erol Günaydın, Ayla Algan, Metin Tekin, Nejat Uygur gibi birçok usta yer alıyor.

Cumhuriyet KİTAP - 5 Ağustos 2010


Oyuncuların zirveye çıkıncaya kadar verdikleri emekleri, çektiklerini öğrenmek için size bir kitap salık vereceğim: Âdem Dursun’un Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar’ı.

Söyleşiler, onların meslek yaşamlarını, oynadıkları oyunların, filmlerin listesini de veriyor. Âdem Dursun’un kitabında yalnız Türkiye sınırları içinde değil, bütün dünyada sanatlarını icra eden ustaların bilgileri, anıları var.

Söyleşileri okuduğunuzda, yalnız bireysel yaşamların ayrıntılarını öğrenmiş olmuyorsunuz, tiyatro tarihinden önemli bir kesiti de öğreniyorsunuz.

Bu tür kitapların bugün ve ileride ayrıntılı çalışma yapacaklar için önemli malzeme niteliği taşıdığını belirtmeliyim. Tarih içinde toplulukların, kurumların yerini de kitap bize anlatıyor.

Söyleşiler, tiyatro dünyasına bir ışık tutuyor.

DOĞAN HIZLAN / Hürriyet 28 Ağustos 2010 

Anahtar Kelimeler: Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar, adem dursun

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir