Haber

Toy İstanbul İlk Sezonunu Festivalle Kapatıyor.

Toy İstanbul İlk Sezonunu Festivalle Kapatıyor.

2017.05.02 00:00
| |
0
|
3469


TOY Festival 5 Mayıs’ta “TOY İSTANBUL”da başlıyor!

 

​TOY İSTANBUL İLK SEZONUNU FESTİVALLE KAPATIYOR!
 
TOY Festival 5 Mayıs’ta “TOY İSTANBUL”da başlıyor!
 
Kasım 2016’da kapılarını açan İstanbul’un en yeni sahnelerinden TOY İSTANBUL sezona 5-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek
TOY Festival’le veda ediyor. Festivalin ilk oyunu yılın ses getiren prodüksiyonlarından “Kaplan Sarılması” olacak.
 
TOY İstanbul, ilk sezonu boyunca sahnesinde yer alan ve destek veren oyunlar ile yeni sezonda sahnesinde yer alacak yepyeni oyunların da yer aldığı heyecan verici bir programla Mayıs ayını TOY Festival ilan ediyor. 
 
Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın rol aldığı TOY Prodüksiyonu “Kaplan Sarılması” festivalin açılışını yaptıktan sonra festival boyunca Cuma akşamları sahnede olacak. “Kaplan Sarılması,” izleyiciye teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımızı ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikâyesi üzerinden sorgulatıyor.
 
Toy Festival, Yeşim Ceren Bozoğlu’nun yönettiği “Diva Ve Kırık Bebekler”in prömiyerine de ev sahipliği yapacak. Zaman yolculuğu içindeki bir kadının gerçek aşkı bulma hikâyesini konu alan “Diva ve Kırık Bebekler,” Pınar Ataer koreografisi ve performansıyla sahnede olacak.
 
Öykü Gürman ve Füruzan Asena Ongan’ın rol aldığı, çağımızda hızla tükenen duyguları, plastikleşen ilişkileri, evlilikleri ve sahtelikleri anlatan “Plastik Aşklar” ile hiçbir şeye inanmayan ve her şeyle dalga geçen, zamanın ötesinden iki kadının anlatımıyla farklı oyunculuk stillerini harmanlayan “Şatonun Altında” ise TOY İstanbul sahnesinde ilk kez yer alacaklar.
 
Festivalde sezon boyunca TOY İstanbul sahnesinde izlediğimiz İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı’nın rol aldığı Tiyatro Yan Etki prodüksiyonu “Çıkmaz Sokak Çocukları”; Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun çağımızın korkusu “Zenofobi”yi sorgulayan oyunu “Yuva”; Aslı Yılmaz, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin sahne aldığı “Tesir”; Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği bir aileden üç kuşak kadının hikâyesi “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”; yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı “BLU”; Mert Öner’in yönettiği ve Sedef Ecer’in fantastik öğelerle bezeyerek yazdığı “Kenardakiler”, erkek egemen toplumsal yapıya itiraz ederek yapının yarattığı mağduriyeti sahneye taşıyan Melike Güner, Faruk Barman ve Reyhan Kırıoğlu’nun rol aldığı “Medet” ve Neil LaBute’nin attığımız adımların sorumluluğunu alıp almamak, sonuçlarıyla yüzleşip yüzleşmemek üzerine yazdığı üç kısa oyundan oluşan “Soğuyunca Acımaya Başlar”  bir kez daha sahnede olacak.
 
TOY Festival minik izleyicileri de Çizgi Kukla Tiyatrosu Prodüksiyonu iki oyunla buluşturacak: La Fontaine’in klasik hikâyesi ile başlayıp farklı bir hal alan “Kahraman Ağustos Böceği” ve akvaryum dünyasından sıkılan Renkli isimli balığın maceralarını anlatan “Renkli Balık Yeni Dünyalar Kâşifi”.

Oyunların afiş ve fotoğrafları için; https://we.tl/ColgdWLQnP
 
Oyunlar hakkında detaylı bilgilere www.toyistanbul.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

5 Mayıs Cuma 20.30 Kaplan Sarılması
6 Mayıs Cumartesi  20.30 Şatonun Altında
7 Mayıs Pazar 13.30 Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi
9 Mayıs Salı 20:30 Çıkmaz Sokak Çocukları
10 Mayıs Çarşamba 20.30 Tesir
11 Mayıs Perşembe 20.30 Medet
12 Mayıs Cuma 20.30 Kaplan Sarılması
14 Mayıs Pazar 13:30 Kahraman Ağustos Böceği
16 Mayıs Salı 20.30 Kenardakiler
17 Mayıs Çarşamba 20.30 Plastik Aşklar
18 Mayıs Perşembe 20.30 Yuva
19 Mayıs Cuma 20.30 Kaplan Sarılması
20 Mayıs Cumartesi 20:30 BLU
21 Mayıs Pazar 20:30 Diva ve Kırık Bebekler
23 Mayıs Salı 20.30 Çıkmaz Sokak Çocukları
24 Mayıs Çarşamba 20.30 Soğuyunca Acımaya Başlar
25 Mayıs Perşembe 20.30 Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin
26 Mayıs Cuma 20.30 Kaplan Sarılması

Anahtar Kelimeler: toy sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir