TİYATROLAR

Piyesahne

BİLGİLER

Durumu: Faaliyette değil
İl/ilçe: İSTANBUL/KADIKÖY
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik

Henüz ilişkili içerik eklenmemiş.Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
3757


İlişkili Kişiler

Esra Gönen
(Oyuncu)
Şahin Ergüney
(Oyuncu, Reji Asistanı +1)
Tümü

Hakkında

Piyesahne, 2014 yılında bir araya gelen, profesyonel çalışma hayatlarını tiyatro ile anlamlandıran ve sahne tozunun etkisiyle bu alanda da profesyonelleşme yolunu seçen tiyatro sevdalılarından oluşmaktadır.

2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında Duru Tiyatro çatısı altında “Şimdi Olmaz Sevgilim” (Ray Cooney, John Chapman) ile başlayan sahne maceramız 2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarında “Hangi Oyun?” (Ken Ludwig / 4i tayfası) ile devam etmiştir.

2018-2019 sezonuna ise, Rus yazar Valentin Krasnogorov’un kaleminden, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Şahin Ergüney’in yönetiminden, polisiye tadında, insanı anlatan yepyeni bir kara komedi olan "Prömiyer Partisi" adlı yeni bir oyunla merhaba dedik.

Sanat yolculuğumuzda ilk desteği veren Duru Tiyatro'ya, süregelen manevi desteği için Tiyatro Dünyası Oyuncuları'ndan sevgili Can Törtop'a ve ekibimize bu yıl dahil olan profesyonel oyunculuk mezunları adına Dialog Anlatım İletişim'e ve kurucuları, değerli sanatçılar Can Gürzap ve Arsen Gürzap'a, prova mekanları ve tanıtım desteği için üyesi olduğumuz Kadıköy Tiyatroları Platformu'na, sanata ve tiyatroya desteği için Kadıköy Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerine ve Kadıköy Belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu'na teşekkür ederiz.

MİSYONUMUZ
Misyonumuz, Hamlet’in de söylediği gibi, dünyaya bir ayna tutmak, iyilerin iyiliklerini, kötülerin kötülüklerini göstermek, çağımızın ne olup ne olmadığını ortaya koymaktır. Ve her geçen gün buna olan ihtiyaç artmaktadır. 

Piyesahne olarak, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle yolumuzu aydınlatmaya devam edeceğiz:
“Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.”

Anahtar Kelimeler: piyesahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE