TİYATROLAR

Alesta Yapım

BİLGİLER

Durumu: Faaliyette değil
İl/ilçe: İSTANBUL/KADIKÖY
Sosyal Medya:

Etkinlik

Henüz etkinlik eklenmemiş.
Bugün Bu Hafta Bu Ay Gelecek Ay

İlişkili İçerik

Henüz ilişkili içerik eklenmemiş.Dramaturgi Arama

  • Oyun adı, Orijinal adı, Yazar adı, Çevirmen adı bölümlerinde arama yapabilirsiniz


Bu senin için! İçerikle ilgili hata ya da önerin mi var? hemen önerebilirsin.
0
|
2171


İlişkili Kişiler

İlhan Orhan
(Işık Tasarımcısı, Proje Sorumlusu)
Halil Doğan
(Oyuncu, Reji Asistanı +2)
Tümü

Hakkında

Harekete geçmek için hazır ol …..
Alesta Yapım, 2016 Ekim ayında sahne ve görsel sanatlar alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Bir yapım şirketinden beklenen en önemli şeyin güven duygusu olduğunu bilerek alanında deneyimli isimleri de arasına alarak yoluna devam etme arzusu içerisindedir. Bu yolculuğun ilk ayağı olarak hiç eskimeyen bir sanat dalı olan tiyatroyu kendine dayanak alır. Ve Türk tiyatrosuna nitelikli eserler kazandırmak genel amaçları arasındadır.

Yeni seslerin Türk tiyatrosuna kazandırılmasını amaç edinen Alesta Yapım;  dinamik bir kadro ile tiyatro dünyasına kazandırılmıştır. 

Büyük prodüksiyonlardan korkmayan Alesta Yapım yaptığı oyunlarla Türkiye’nin her yerindeki seyirci ile buluşmayı hedeflemektedir.

Sanatçı kimliğine, sanatsal işbirliğine önem veren topluluk gelecekte yapacağı projelerle Türk tiyatrosuna oyuncu, dansçı, müzisyen, yazar kazandırarak yoluna devam edecektir. Bir sanatçının her zaman en büyük gayesinin eğitim olduğuna inanır. Bu sebeple ustaların gençlerle buluşmasını ayrıca önemser. Yoluna kattığı gençleri ustalarla beraber işleyerek geçmiş ve geleceği harmanlamayı seçmiştir. Yerli metinlerin günümüz seyircisini yakalamakta en doğru yaklaşım biçimi olduğuna inanmaktadır. Ayrıca tiyatro oyunları dışında diğer ekiplere sahne, dekor, teknik ekip gibi destekler sağlayarak bir yapım firmasından beklenen her noktayı yerine getirmektedir.  Bu sebeple Alesta Yapım’ın kapısı yeni yazarlara, yeni sanatçılara  her zaman açıktır. Haydi sahne sizin, gelin çağdaş bir dille Türk sanatına ses olalım!

Anahtar Kelimeler: Alesta Yapım

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE