Haber

Tiyatro Severlerin Sık Uğradığı Beşiktaş'ta Gezilecek Yerler ve En İyi Oteller

Tiyatro Severlerin Sık Uğradığı Beşiktaş'ta Gezilecek Yerler ve En İyi Oteller

2021.06.15 00:00
| |
0
|
1271


Beşiktaş, yemyeşil alanların bulunduğu oldukça renkli bir yaşam tarzını benimseyen, keyifli yaşam tarzı...

Beşiktaş, yemyeşil alanların bulunduğu oldukça renkli bir yaşam tarzını benimseyen, keyifli yaşam tarzı, çarşısı, balık pazarı ve oldukça yoğun öğrenci nüfusunun yanı sıra kültür ve sanat alanlarının en fazla yaşandığı bölge olarak öne çıkmaktadır. Beşiktaş tarihi binaları ve özellikle futbol kültürü sayesinde en ön plana çıkan bölgelerden bir tanesidir.

Beşiktaş Otelleri, huzur ve konforu bir arada sunan, gece hayatının oldukça aktif ve eğlenceli zamanlar geçirebilmeniz için en iyi hizmeti veren oteller bulunmaktadır. Bu nedenle Beşiktaş’ta konaklayabileceğiniz otelleri bir liste haline getirerek müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli hizmet veren otelleri sizin için hazırladık. Ayrıca Beşiktaş Otelleri veya Ortaköy otelleri tercihinizle birlikte konaklama süresince gezebileceğiniz yerleri sizler için hazırlayarak keyifli zamanlar geçirmenizi sağlamayı amaçlıyoruz. 

Beşiktaş’ta Gezilebilecek Yerler
Dolmabahçe Sarayı: Sultan Abdülmecid Han’ın emriyle 1843 yılında inşasına başlanan ve toplamda 13 yıl süren Dolmabahçe sarayı Mimar Garabet Balyan tarafından inşa edilmiştir. Beşiktaş ziyaretiniz sırasında görebileceğiniz en özel ve en güzel yerler arasında bulunan Dolmabahçe sarayı, yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir. Ayrıca Dolmabahçe sarayı günümüzde aktif olarak kullanılan en tanınmış müzeler arasındadır.

Dolmabahçe Camii: 1852 yılında inşasına başlanan ve 1853 yılında inşası tamamlanan Dolmabahçe camii, Mimar Garabet Balyan tarafından inşa edilmiştir. Dolmabahçe cami 1855 yılında ibadete açılmıştır. Dolmabahçe Camii ayrıca Dolmabahçe sarayının tam karşısında yer almaktadır. Bu nedenle ismi Dolmabahçe Camii olarak bilinmektedir.
 
Yıldız Sarayı: 500.000 metre kare alanın üzerine kurulu olan Yıldız Sarayı, Kanuni sultan Süleyman döneminden beri farklı padişahların av sahası olarak hizmet vermiştir. Beşiktaş ziyaretiniz sırasında eşsiz mimarisi ve güzellikleriyle görmeniz gereken en önemli bölgelerden bir tanesidir.

Ihlamur Kasrı: Beşiktaş ve Nişantaşı arasında bulunan bu bölge, Sultan Abdulmecit döneminde mimar Nigoğas Balyan tarafından inşa ettirilmiştir. Tek katlı olarak inşa edilen bu bina, yemyeşil çimlerle çevrili ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Beşiktaş’ta Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

Taba Luxury Suites: Beşiktaş merkeze 2 kilometre ve İstanbul Havalimanına 43 kilometre mesafede bulunan bu tesiste toplamda 56 oda bulunmaktadır. Tesis bünyesinde toplantı salonu, hamam, buhar odası ve kapalı havuz bulunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak oldukça kaliteli hizmet sunan bu tesis, konfor ve rahatlık arayanlar tarafından ziyaret edilen tesisler arasında yer almaktadır. Merkezi konumda bulunması nedeniyle Beşiktaş bölgesindeki gezilecek yerlere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malta Bosphorus Hotel: Beşiktaş merkeze 3 kilometre ve İstanbul havalimanına 43 kilometre mesafede bulunan bu tesis bünyesinde toplamda 25 oda bulunmaktadır. Konforlu odaları ve kaliteli personelleri ile hizmet veren bu tesis, konumu itibariyle gezilecek yerlere oldukça yakın bir bölgededir. Ayrıca tesis bünyesinde bar ve restoran olması sebebiyle oldukça lezzetli bir mutfağa sahiptir.

Mercure İstanbul The Plaza Bosphorus: İstanbul havalimanına 41 kilometre mesafede bulunan ve bünyesinde toplamda 242 oda bulunan bu tesis kaliteli hizmeti ve konforlu odaları sayesinde ön plana çıkmaktadır. Tesis bünyesinde hamam, masaj ve saunanın yanı sıra kapalı havuzu bulunmaktadır. Müşterilerin rahat etmesi ve keyifli dakikalar geçirebilmesi amacıyla kaliteli hizmet sunmaktadır.

Royal Suites Beşiktaş: Tesis bünyesinde toplamda 10 odası bulunmaktadır. Sakin ve huzurlu bir konaklama isteyenler için tercih edilen bir tesis olarak bilinmektedir. Personellerin güler yüzlülüğü ve kaliteli hizmetiyle tanınmış bir oteldir. Konum itibariyle Beşiktaş bölgesinde gezilebilecek yerlere oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Anahtar Kelimeler: dolmabahçe camii, beşiktaş, yıldız sarayı, ılhamur kasrı

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir