Haber

Tersine Dünya sezonu kapatıyor

Tersine Dünya sezonu kapatıyor

2017.04.10 00:00
| |
0
|
3714


Büyük ilgi gören oyun, kadın ve erkek rollerini ironik ve eğlenceli bir üslupla tersine çevirerek, gündelik ilişkilerden, namus kavramına ve cinsiyetler üzerine...

Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’nun sahneye koyduğu “Tersine Dünya” isimli oyun, sezonu önümüzdeki hafta kapatıyor. Engin Alkan’ın uyarlayıp yönettiği “Tersine Dünya” 14-15 Nisan tarihlerinde bu sezon son kez izleyici karşısına çıkacak. 

Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’ tarafından geçen sezon sahnelenmeye başlanan ve görülen ilgi üzerine 2016-2017 sezonunda da izleyici ile buluşmaya devam eden Tersine Dünya, izlenme rekoru kırdı. İki sezondur kapalı gişe oynayan Tersine Dünya, 2016-2017 sezonunu önümüzdeki hafta sonu kapatmaya hazırlanıyor. 


Orhan Kemal’in aynı adlı romanından Engin Alkan tarafından uyarlanan oyun, 14 Nisan Cuma günü saat 20.00’de, 15 Nisan Cumartesi günü de 15.00 ve 20.00’de Nâzım Hikmet Kültürevi’nde seyirci karşısına çıkacak. 


Büyük ilgi gören oyun, kadın ve erkek rollerini ironik ve eğlenceli bir üslupla tersine çevirerek, gündelik ilişkilerden, namus kavramına ve cinsiyetler üzerine, herkesi ezberleriyle yüzleştiriyor.

Engin Alkan’ın uyarladığı ve yönettiği Tersine Dünya’da, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem Karabulut, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, İbrahim Ersoylu, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman ve Feyha Çelenk rol alıyor.  

Anahtar Kelimeler: tersine dünya, nilüfer belediyesi tiyatro, nilüfer belediyesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir